Çocuğunun ilerleyen yaşlarda ortopedik bir sorunla karşılaşmasını istemeyen ebeveynler, ayakkabı alışverişinde ince eleyip sık dokuyor.

Anne babaların ayakkabı alışverişindeki hassasiyetini göz önünde bulunduran unnado.com, ayda yaklaşık 20 ayakkabı kampanyası düzenliyor.

Çocuk ayakkabısı satın alırken öncelikle ayakkabının uzunluk, genişlik ve yüksekliğine dikkat edilmesi gerekiyor. Uygun boyutta olmayan ayakkabılar tırnak batması, çekiç parmak ve nasır gibi sorunlar oluşturabiliyor.

Ayakkabının üretiminde kullanılan malzemeler de çocukların ayak sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Üst kısmı hava geçiren (deri, kanvas vb.) malzemeden üretilen ayakkabılar terlemeyi önlüyor ve hemen hepsi düztaban olan 18 ay altı çocuklara ortopedik çıkıntılı ayakkabılar giydirmek ayak gelişimini olumsuz etkileyebiliyor. Ayrıca ayak bileğini kavrayan tasarımlı ayakkabılar, çocukların yürümesini kolaylaştırıyor.
Türkiye’nin ve dünyanın önemli markalarını avantajlı kampanyalarla satışa sunan unnado.com’da, Flubber, Pediped, Bobux, Shooshoos, See Kai Run, Inch Blue markaları büyük ilgi görüyor. Çocuklarının ayak sağlığına özen gösteren anne babalar www.unnado.com üzerinden kampanyaları takip edebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir