Benim rengim, benim bakımım!

Her kadın saç renginin ilk boyandığı günkü gibi görünmesini ve uzun süre kalıcı olmasını ister.

2017’de Kérastase renk koruyucu bakımını yeni bir boyuta taşıyor ve ilk kez renklerin dünyasına adım atıyor. Kişiye özel hazırlanan “yepyeni salon ritüeli” ve yenilenen teknolojideki ev bakım ürünleri ile saç rengi uzun süre ilk boyandığı şekilde kalıyor.

Reflection serisinde devrim

Reflection, 2004 yılında boyalı saçlarda rengin korunması için tasarlandı ve o günden beri gelişmeye devam etti. Tüm dünyada kadınlar tarafından sevildi ve en çok tercih edilen ürünlerden oldu.

2017’de renk koruyucu bakımda yeni bir çığır açan Kérastase, sadece ürünleri yeniden formüle etmekle yetinmeyip, renk yenilemekte kişiye özel bir yaklaşımla yeni bir boyuta ulaşıyor.

Seriye yeni eklenen Touche Chromatıque ürünleri Kérastase’ın ilk direkt renklendirici içeren bakım ürünleri oldu. 4 farklı renkteki bu ürünlerle salonda ve evde en yüksek düzeyde renk koruyucu bakım kadınlarına sunuluyor.

Touche Chromatique

Makyaj dünyasındaki renk düzenleme trendlerinden ilham alınarak tasarlanan Touche Chromatique ürünleri boyalı saçlarda rengin uzun süre en doğru şekilde kalmasına yardımcı oluyor.

Klasik uygulmalardan sonra renklendirme işleminden yaklaşık 10 gün sonra saç renginde bozulmalar olur. Soğuk yansımalı tonlarda zamanla saçta istenmeyen sıcak yansımalar ortaya çıkar. Kızıl-bakır gibi canlı yansımalı tonlarda ise zamanla renk canlılığını yitirir.

Soğuk yansımalı saç renginde istenmeyen sıcak tonları nötralize etmeyi sağlayacak ve canlı yansımalı saç renginde ilk günkü canlılığı saça tekrar kazandıracak 4 renkte Touche Chromatique ürünü tasarlandı:

Soğuk Sarı (Mor): Soğuk yansımalı sarı saçlarda istenmeyen turuncu renk yansımaları nötralize ediyor.

Soğuk Kahve (Yeşil): Soğuk yansımalı kahve tonlarındaki saçlarda istenmeyen turuncu/kırmızı renk yansımaları nötralize ediyor.

Bakır: Tüm bakır yansımalı saçlarda bakır rengini canlandırıyor.

Kızıl: Tüm kızıl yansımalı saçlarda kızıl rengi canlandırıyor.

Nasıl kullanılmalı?

Danışman kuaförünüzle belirleyeceğiniz size uygun renkteki Touche Chromatique ürününden 10 damlayı saçınıza uygun renteki 15ml Reflection Chromatique saç maskesi ile karıştırın. Daha sonra nemli saça uygulayıp 5 dakika bekletin ve durulayın. Renklendirme işleminden sonraki 2. haftadan itibaren bir sonraki renklendirme işlemine kadar haftada 1 kullanılması önerilir.

Renk yenileyici bakım ritüeli

Renklendirme işleminden 10 gün sonra bu bakım ile hem istediğiniz renge tekrar kavuşuyor hem de saçınızın ihtiyacı olan yoğun bakıma sahip olabiliyorsunuz.

Yeni Chromatique teknolojisi

Renklendirme işlemi sonrasında özellikle suyla birlikte rengin aktığını/bozulduğunu biliyoruz, peki bu bozulmalar neden oluyor?

Kérastase, suyun içinde bulunan 3 maddenin bu bozulmalara sebep olduğunu buldu:

Klor; renkte oksidasyona sebep oluyor.

Bakır; rengi koyulaştırma etkisine sahip.

Kalsiyum; rengi matlaştırıp saç telinde kuruluğa sebep oluyor.

Geliştirilmiş System Capture Advanced teknolojisi suda bulunan bu partikülleri nötrleştirerek rengin bozulmasına sebep olan etkilerini minimumda tutmaya yardımcı oluyor.

#SystemCaptureAdvanced, #renkyenileyici, #saçbakımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir