İstanbul merkezli İpekyolu Fuarcılık, İstanbul, Moskova, Almatı, Dubai gibi birçok şehirde 20 yıldır başarılı fuarlar organize ediyor. Ayrıca İpekyolu, özellikle kozmetik, güzellik sektörlerinde öncü fuar olarak bilinen önceki yıllarda düzenlediği fuarlarıyla kanıtlanmış birçok başarıya sahip.

İpekyolu çalışmalarına 1999 yılında Moskova, Ukrayna, Dubai, Paris ve daha birçok ülkede düzenlenen uluslararası kozmetik fuarlarına, milli katılım organize ederek başladı. 2005 yılında İstanbul’da organize edip, 10 yıl boyunca sürdürdüğü kozmetik fuarını, uluslararası güzellik sektöründe öncü ticari oyuncularla iyi ilişkiler geliştirerek büyütüp, 2014 yılında uluslararası fuar organizatörü bir firmaya sattı.  20 yıllık tecrübesi boyunca İpekyolu Fuarcılık, İstanbul, Kazakistan, Tacikistan gibi farklı ülkelerde birçok sektörde uluslararası fuarlar düzenledi. Düzenlediği organizasyonların başarısı ve sektöre verdiği kaliteli hizmetler sonucunda 2007 yılında UFI ( Uluslararası Fuar Organizatörleri Birliği) üyesi statüsüne yükseldi.

3 yıllık bir yenilenme sürecinden sonra kozmetik, güzellik endüstrisinden gelen istekler, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda, İpekyolu Fuarcılık, dünya kozmetik fuarları sektöründe öncü olmak için sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak yeni fikirleriyle Beauty Istanbul kozmetik fuarı organize ediyor.

Beauty Istanbul 40 ülkeden, çoğunluğu Avrupa, Asya ülkeleri ve Türkiye’den olmak üzere 400’den fazla katılımcıyı misafir etmeyi bekliyor. Kişisel bakım ürünleri, parfüm, saç bakım ürünler, spa & wellness ürünleri, makyaj, dermokozmetik, tırnak bakım, kuaför ve güzellik salon ekipman ve ürünleri, ev bakım, temizlik ve hijyen ürünleri gibi geniş bir ürün yelpazesini görücüye çıkarıyor. Fuarın en önemli odak konuları ise İslam ülkeleri için oldukça önemli olan Helal Kozmetik ürünleriyle beraber yükselmekte olan yeni kozmetik trendi doğal, organik kozmetik ürünleri üzerine olacak.

Eşzamanlı Fuarlar: PLI – Private Label Istanbul, CosMaking Istanbul

Beauty Istanbul sadece nihai ürünler için değil, aynı zamanda eşzamanlı Private Label İstanbul ile perakende zincirlerinin kendi ürünleri için kaynak bulabilecekleri bir buluşma noktası oluyor.

Ayrıca, içerikten ambalaja kadar tüm kozmetik üretim aşamalarına dair, güzellik ürünleri, makine, etiketleme materyalleri Cosmaking İstanbul’da görücüye çıkıyor.

Beauty İstanbul ve eşzamanlı fuarlar olan Private Label İstanbul ve CosMaking İstanbul ile kozmetik endüstrisinin tüm iş dallarını bir araya getirerek 3’ü 1 arada bir platform oluyor.

Beauty İstanbul’a %35’i uluslararası olmak üzere 100 ülkeden 8.000’den fazla profesyonel ziyaretçi bekleniyor. Alıcılar için, fuar sadece geleneksel merkez bölgeleri hedeflemiyor ayrıca sektör için elverişli olabilecek daha yeni bölgelere de ulaşmayı çalışıyor. Ayrıca yerel alıcılar için, eski Sovyet Bölgesi (Kazakistan, Tacikistan, Özbekistan İpekyolu’nun yerel ofisleri bulunmaktadır), Doğu Avrupa, Balkanlar, Orta Doğu, Körfez ülkeleri, Kuzey Afrika, Magrib ve Afrika kıtasının sektör için yeni keşfedilmemiş 50 ülkesi, Merkez ve Latin Amerika, Karayipler, Güney ve Güney Doğu Asya, ASEAN ülkeleri alıcı ve dağıtıcı firmaların geleceği ana ülkeler olacak. Beauty Istanbul ekibi bu amaçla Panama, Ekvador, Kosta Rika ve Meksika’da ziyaretler yaparak distribütör ve kozmetik endüstrisi iletişime geçip fuar tanıtımını yapıyor.

İthalatçılar, distribütörler, perakende zincirleri, mağazalar, ecza zincirleri, saç ve güzellik salonu profesyonelleri, üretici, private label ürün alıcıları, ambalaj ve hammadde alıcıları Beauty İstanbul fuarının ana ziyaretçi profillerini oluşturuyor.

Belirlenen tüm bu hedeflere ulaşmak için, Beauty Istanbul’un büyük uluslararası ekibi çalışmalarına 2 yıl öncesinden başlamış, road show, yüz yüze görüşmeler, tüm dünyada ziyaretler yapıp,  geleneksel ve dijital medyayı kullanarak fuar tanıtımlarına başlamış, diğer fuar organizasyonlarından bir adım öne geçerek bütünsel bir çalışma içine girmiştir.

Ayrıca, büyülü şehir İstanbul’un kendisi iş, tarih, doğa, kültür ve aktivitelerle alıcıları şehre ve Beauty Istanbul’a gelmeye ikna ediyor.  Türk Hava Yolları’nın İstanbul’u uçuş transfer noktası haline getirmesi ve dünyada en çok noktaya uçuşu olan havayolu şirketi olması hem katılımcı hem de ziyaretçiler için fuara ulaşmayı daha kolay hale getiriyor.

Hosted buyers – B2B – Matchmaking

Beauty Istanbul ekibi fuarın başarısı ve kalitesini daha ilk fuardan kanıtlamak için hosted buyer programı üzerinde çalışmaya başladı ve tüm dünyadan 1000 uluslararası alıcıyı ağırlamayı planlıyor.

Fuar boyunca b2b platform ve matchmaking programıyla hedeflenen alıcılar ve katılımcı firmaları bir araya getirerek alıcı ve satıcı firmaların beklentilerini karşılamayı hedefliyor.

Yeni tarih, Beauty Istanbul’un 2-3-4 Ekim tarihi, özellikle üretici ve alıcıların beklentilerini karşılamak için seçildi. Fuar tarihinin özellikle Avrupa ve Orta Doğu’da benzer fuarların düzenlendiği bahar döneminden uzakta olması alıcı ve dağıtımcıların fuara katılması için büyük şans sunuyor. Aynı şekilde Ekim ayında uluslararası fuar takviminin yoğun olmaması, katılımcı firmaların Beauty Istanbul’u seçmesi için etkili bir neden oluyor. Ayrıca, uluslararası fuar takvimlerinde yaz aylarındaki uzun durgunluktan sonra alıcılar yeni alımlarını yapmak için daha istekli oluyorlar.

Yeni fuar alanı, Istanbul Kongre Merkezi şehrin merkezinde yer alıyor ve Taksim Meydanı’na 10 dakika yürüme mesafesiyle, İstanbul Boğazı, Sultanahmet, Kapalı Çarşı, Nişantaşı gibi alışveriş noktalarına ve merkezlerine yakınlığıyla katılımcı ve ziyaretçiler için çok elverişli bir noktada bulunuyor.

2-3-4 Ekim 2019 tarihlerinde sizleri de dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’da, sektörün yeni gözdesi Beauty Istanbul’da görmeyi umuyoruz.

#ipekyolu, #beauty, #fuar, #kozmetik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir