Akten Kozmetik, 8-10 Mayıs 2018 tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük kozmetik ve kişisel bakım etkinliklerinden biri olan Beautyworld Middle East Fuarı’na katıldı.

Dubai’de gerçekleştirilen 1.600 firma ve 42 bin ticari alıcının yer aldığı fuarda Akten Kozmetik yüzde yüz doğal ve yüzde yüz inovatif Thalia Natural Beauty ve Private Label ürünleriyle fuarda yerini aldı.

Kara “Ortadoğu’yu engin bir pazar olarak görüyoruz”

Ortadoğu’yu engin bir pazar olarak gördüklerini vurgulayan Akten Kozmetik Genel Müdürü Gökhan Kara, “Fuarın geniş ihraç potansiyelimizin fiili ihracata dönüştürülmesi yönünde önemli katkıları olacağına inanıyorum” açıklamasında bulundu.

Fuarda Thalia’nın en yeni ürünleri tanıtıldı

“Doğallığı Yaşamak Hakkınız” sloganıyla çalışmalarını sürdüren Akten Kozmetik; 1.600 firmanın, 42 bin ticari alıcının, güzellik ve sağlık endüstrisinden profesyonellerin ve son kullanıcıların katıldığı Beautyworld Middle East Fuarı kapsamında, 250’den fazla ürün çeşidine sahip olan Thalia Natural Beauty markasıyla ilgi gördü.

Fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunulan Thalia Natural Beauty markalı ürünler arasında doğanın saflığını ışıltılarla cilde taşıyan Sakura Age Defence Serisi, yaşlanma karşıtı Pearl & Petide Reverse Age Serisi, erkekler için oluşturulan Lime & Cool Serisi gibi yepyeni seriler de yer aldı.

Gökhan Kara: “Vizyonumuz tüm dünyayı Thalia ile buluşturmak”

Doğal ürünlerinden ve teknolojiden aldığı güçle her yıl yüzde yüz büyüme gerçekleştiren, Türkiye’de olduğu gibi dünyada da büyüme hedefiyle ilerleyen Akten Kozmetik’in Genel Müdürü Gökhan Kara, “Ortadoğu’yu engin bir pazar olarak görüyoruz. Özel bir önem verdiğimiz Beautyworld Middle East Fuarı’na katılımımızın Ortadoğu ile karşılıklı ilişkilerimizi geliştireceğine, geniş ihraç potansiyelimizin fiili ihracata dönüştürülmesi yönünde önemli katkıları olacağına inanıyorum” açıklamasında bulundu.

Hedef ülke 27

Akten Kozmetik hâlihazırda aralarında Hollanda, Almanya, Belçika, Danimarka, Yunanistan, Ukrayna, Romanya, Azerbaycan, Dubai, Suudi Arabistan’ın da olduğu 20 ülkeye ihracat yapıyor ve 2018 yılı içinde ihracat yapacağı ülkelerin sayısını 27’ye yükseltmeyi planlıyor. Gökhan Kara, “Vizyonumuz ve misyonumuz, tüm dünyayı demokratik fiyatlı doğal kozmetik ürünler markası Thalia Natural Beauty ile buluşturmak. Bunun için gerekli yatırımları yapmanın yanı sıra sektörde AR-GE’ye çok fazla önem veren bir firma olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir