Kozmetik sektörünün seçkin oyuncularından Akten Kozmetik, 2-4 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Beautyİstanbul Fuarı’na katılacak. Akten Kozmetik, fuarda Private Label ürünlerinin yanı sıra Thalia Natural Beauty markalı inovatif yepyeni ürünlerini sergileyecek.

Teknolojinin ve AR-GE’nin gücüne inanan, yüzde 100 doğal ürünlerini kendi laboratuvarında üreten Akten Kozmetik, inovatif yepyeni ürünleriyle Beautyİstanbul Fuarı’na katılacak. Akten Kozmetik, 2-4 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan fuarda Private Label (Özel Üretim) ürünlerinin yanı sıra cilt bakımı, vücut bakımı, saç bakımı, sabun ve parfüm olmak üzere beş kategoride ürün sunan Thalia Natural Beauty markalı ürünlerini sergileyecek.

Akten Kozmetik, Thalia Natural Beauty’nin inovatif yepyeni ürünleri olan yüz kremi ve göz çevresi serumundan oluşan dijital yaşlanma karşıtı “BlueLite-Mavi Işık Korumalı Yüz Bakım Seti”ni, botoks etkili krem jel ve dudak çevresi serumundan oluşan “BotoZoneX Seti”ni, kefir özlü yüz kremi, yüz serumu ve el kreminden oluşan “ProBiotic Cilt Bakım Seti”ni ilk kez bu fuarda tanıtacak.

 

Akten Kozmetik, doğayı AR-GE ve inovasyonla buluşturuyor

1988 yılında kurulan Akten Kozmetik, “Doğallığı Yaşamak Hakkınız” sloganıyla ilerliyor ve 300’den fazla ürününü doğal bitki özleriyle, doğal ham maddelerle ve yağlarla, en iyi ve en güçlü etken maddelerle hazırlıyor. Akten Kozmetik ürünlerinin formülasyonunda SLS, SLES, paraben, parafin, koruyucu, hayvansal yağ, kostik gibi insan sağlığına zararları kanıtlanmış maddeler kesinlikle bulunmuyor.

Akten Kozmetik, tamamen doğal içerikli cilt bakımı, vücut bakımı, saç bakımı ürünlerini, sabun ve parfümleri, 2006 yılında temellerini attığı Thalia Natural Beauty markasıyla tüketicileriyle buluşturuyor. Bu ürünler Thalia Natural Beauy’nin İstanbul-Ataköy A Plus AVM’deki konsept mağazasında, online satış sitesi thalia.com.tr’de, Boyner ve Galeries Lafayette İstanbul’da ve aktar kanalında satışa sunuluyor; ayrıca 20’den fazla ülkeye ihraç ediliyor.

Akten Kozmetik, Özel Üretim (Private Label-PL) bandında da doğal sabundan saç bakım ürünlerine, cilt ve vücut bakım ürünlerinden özel bebek bakım ürünlerine kadar uzanan geniş bir yelpazede formülasyon ve üretim kapasitesine sahip; Türkiye’den ve dünyadan pek çok markanın PL üreticisi olarak faaliyet gösteriyor. Ebru Şallı by Thalia gibi projelerle de tüketicilere farklı ürün çeşitleri sunuyor. 

 

İnovatif ürünler geliştirmeye önem veren Akten Kozmetik, İstanbul Üniversitesi Avcılar Yerleşkesi Teknopark bünyesinde kurulan NGS Biyoteknoloji şirketinin de kurucu ortaklarından biri. Akten Kozmetik, ürünlerinde kullandığı ham maddeleri üretiyor, yeni patent çalışmalarını sürdürüyor. Patenti kendisine ait olan ve 24 çeşit bitki karışımından elde edilen “Saç Dökülmesine Karşı Etkili PhytoComplex AHL” isimli bitkisel aktifi Thalia Natural Beauty markalı şampuanlarında kullanıyor. Akten Kozmetik, ISO 9001 ve GMP (İyi İmalat Uygulamaları) gibi dünya standartlarında kalite belgelerine sahip bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir