Alexander McQueen göz alıcı tasarımlarını bu sezon ünlü Great Dixter evinin eşsiz güzellikteki bahçelerinin, canlı ve coşkulu rengarenk tomurcuklarından ilham alarak tasarlayarak moda tutkunları ile buluşturuyor.
İlkbahar Yaz 2018 Koleksiyonu
McQueen Kadını’, eskitilmiş ceketler, vintage mavi denimler, eski gece elbiselerinden narin parçalarla süslü oversize süveter ve hırkalar göz alıcı bir zerafet ile selamlıyor.

1950’li yılların esintileri…

Nakışlar, örgüler, korseler ve daha neler neler..

Koleksiyonda çiçek bahçesindeki hemen hemen her renk kullanılmış. Pembe, fuşya, koyu kırmızı, koyu yeşil, haki, hasır rengi, vintage mavi, kayısı, siyah, fildişi, gümüş ve kemik renklerin ağırlıkta iken oversize trençkotlar gül desenli ipek jakarlar ile tamamlanmış. 1950’li yılların esintileri ve kabarık eteklerin dikkat çektiği korseli modeller ve fırfırlı triko elbiseler de en zarif temalarından biri olarak dikkatlerden kaçmıyor. Koleksiyonun bir diğer tamasında ise deri etekler, altın ve gümüş rengi metal detaylar ile  göze çarparken, maskülen omuzlu binici ceketler deri pantolonlarla kombinlenerek, oversize örgü süveterler de eski broşlar ve nakışlarla süslenerek tutkunlarının beğenisine sunulmuş.

Zarif ve ölçülü bir şıklık

Alexander McQueen 2018 Yaz Koleksiyonu’nun en gözde parçalarını, düğme detayları ile göz alan ipekli elbiseler, pilili, pötikare ve çiçek desenli elbiseler oluştururken; kazayağı desenli, inci işlemeli, çiçek desenli ve deri üzerine gül desenlerin süslediği elbise, etek, ceket ve takım elbiseler ile birleştirerek zarif ve ölçülü bir şıklığı Beymen‘lerde moda tutkunları ile buluşturmaya hazırlanıyor.

#Alexander, #McQueen, #GreatDixter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir