14 Şubat Sevgililer Günü’ne sayılı günler kala uluslararası esans üreticisi MG International Fragrance Company, basın mensuplarını, koku üretim dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkardı. Parfümör koltuğuna oturan basın mensupları, Sevgililer Günü’ne özel kokularını kendileri formüle etti.

MG International Fragrance Company; endüstriyel, ev bakım, kişisel bakım ve kozmetik sektörü başta olmak üzere global ve Türk markalar için 1961‘den beri özel esans üretimi yapıyor. Daha önceki yıllarda; şehir kokularını bir araya getirdiği “Koku ve Şehir Sergisi”, giyilebilir moda tasarımları için özel koku çalışmaları, “Kürk Mantolu Madonna” tiyatro oyununa özel koku enstalasyonu gibi sanatsal pek çok projeyle kamuoyunda ses getiren çalışmalara imza atan MG International Fragrance Company, geçtiğimiz yıllarda pek çok ünlü markayı da kendilerine özel esans seçimleri için tesislerinde ağırlamıştı.

Parfümör Gabriel Gabor’dan koku eğitimi

MG International Fragrance Company’nin 2015 yılında Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde (GOSB) 65 milyon USD’lık yatırımıyla açtığı yeni üretim tesislerinde gerçekleşen etkinlikte basın mensuplarına, Parfümor Gabor tarafından esans üretiminin incelikleri ile ilgili bilgi verildi. Üretim hatları, Japon bahçesi, Ar-Ge laboratuvarları ve Koku Müzesi’ni gezen medya mensupları Parfümör Gabriel Gabor’dan esans çeşitlerinin ve notaların formüle edilmesi ile ilgili mini “Koku Eğitimi” alarak beğenilerine göre esans notalarını seçti ve kendi parfümlerini yaptı.

Marka bilinirliğinde esansın önemi büyük

Yüzde yüz yerli sermayeli MG International Fragrance Company’nin Kurumsal İletişim Müdürü Duygu Beşbıçak da etkinlik boyunca basın mensuplarını yalnız bırakmayarak şirketin global çaptaki çalışmaları hakkında bilgi verdi. Beşbıçak, Türkiye’de esans kullanan üreticilerin yüzde 80’ine ürün tedarik ettiklerini, MG olarak marka bilinirliğinde tüketici alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak esans seçtiklerini ve tüketiciye sunulacak ürünlere uygun esans geliştirdiklerinden bahsetti. Duygu Beşbıçak bu doğrultuda şirketlerle ve markalarla işbirliği içerisinde koku projeleri geliştirdiklerini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir