shutterstock_244128241Bu sezonda cildimiz kadar tırnaklarımıza da iyi bakmamız ve özen göstermemiz gerekiyor. Unutmayalım, bakımlı görünen eller ve kıyafetinize uygun sürülmüş güzel bir oje en güzel aksesuarlardan biridir.

Günümüzde el ve ayak güzelliği çok önemli estetik bir detay haline gelmiştir.

Hava sıcaklıkları düştükçe el ve tırnak bakımı daha çok önem kazanır. Tırnaklar hava değişimi ve soğuk havaların etkisiyle güçsüzleşir, narin ve kırılmaya meyilli bir hale gelir. Bu durumda tırnakları güçlendirmek ve kütikül tabakasını nemlendirmek gerekir.  Bunun için tırnak bakımını destekleyen ojelerden yararlanılabilir.

Oje, tırnak sağlığı için dikkatli seçilmesi gereken bir kozmetik üründür. Kalitesiz ojeler tırnakların kırılmasına, incelmesine ve sararmasına neden olur. Söz konusu sağlığımız ve güzelliğimiz olduğu için tercihimiz mutlaka kaliteli ojelerden yana olmalıdır.

Metalik görünüşlü oje renkleri de bu sonbahar ve kışın vazgeçilmezi olacak. Metalik renk denildiğinde aklınıza hemen klasik gümüş rengi gelmesin. Sezonun oje renk trendi olarak metalik menekşe rengi, kırmızı, yeşil ve zengin mavi tonlarının da metalik renklerini düşünmelisiniz.

 

 

PUPA Milano Lasting Color Gel – Oje -21,90 TL (10)10

Fomülündeki özel karışım sayesinde tırnaklardaki parlak duruşuyla adeta ayna etkisi yaratıyor. Şekil verici içeriğe sahip formülüyle tam dolgunluk etkisi veriyor. Konsantre renk pigmentleri, uygulama sonunda, homojen ve doygun renklere sahip olunmasını sağlar.

Ayrıca tırnak diplerine yarım ay şeklinde siyah, bordo ya da nude tonlar kullanılarak yapılan yarım ay manikürü de bu sene çok moda.

 

“Dünyanın merkezi sensin, sen ağlıyorsan hava kapalı, sen gülüyorsan güneşlidir gökyüzü…”

 

Güneşli gökyüzüne sahip bir sonbahar geçirmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir