b-cureBanat Kişisel Bakım Ürün Müdürü Beyhan Şenyuva Volkan; “B-Cure ürünlerinin tasarımlarında dünyaca ünlü emoji karakterlerini kullanarak kişisel bakım ürünlerini sadece işlevsel bir seçim olmaktan öte kadınların günlük hayatlarında zevkle ve eğlenerek kullanabilecekleri ürünler haline getirmeyi hedefliyoruz”

“Hayata dair tertemiz fikirler” sloganıyla insanların temiz, sağlıklı, mutlu bir hayat sürdürebilmesi için gereken güvenilir, kaliteli, çağdaş, pratik ürünler geliştirip sunan Banat, B-Cure ve B-Baby kategorileri ile büyümeye devam ediyor. Müşteri odaklı olma ilkesinden ödün vermeyerek tüketici ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen bu yeni ürünleri Kişisel Bakım Ürün Müdürü Beyhan Şenyuva Volkan ile gerçekleştirdiğimiz röportaj ile daha yakından tanıyoruz…

Kişisel bakım kategorisindeki ürün gamınızı öğrenebilir miyiz?
“Bildiğiniz üzere 70 yıllık tecrübe ve uzmanlıkla kurulduğunuz günden beri Ağız Bakım, Ev Bakım ve Kişisel Bakım alanlarında 400’den fazla ürünü Türk tüketicisinin hayatına kattık. Ve her geçen gün ürün gamımızı büyütmeye de devam ediyoruz. Kişisel Bakım kategorisi son dönemde en hızlı büyüttüğümüz kategorilerden biri. Çünkü kişisel bakım pazarı Türkiye’de her geçen gün büyüyor. Banat olarak bu alanda bugüne kadar saç fırçalarımız, taraklar, sakal fırçaları gibi ürünlerimizle yer alıyorduk. Ayrıca bu kategorimizde Banat ‘Şey’ ve ‘Parachute’  markalı prezervatiflerimiz de bulunuyordu. Şimdi bu kategoriye yepyeni iki yeni ürün grubu ekliyoruz. Manikür ve pedikür gibi kadınlara özel kişisel bakım ürünlerinden oluşan B-Cure Serisi ve bebek bakım ürünlerinden oluşan B-Baby serilerini tüketicimizle buluşturmak üzere raflara çıkardık.”

Yeni çıkan ürün grubunuz B-Cure ve B-Baby hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilir miyiz? Manikür, pedikür ve çocuk bakım alanında bizi bekleyen yenilikler neler?

“Öncelikle yeni ürün serimiz B-Cure’un Banat kalite ve güvencesiyle, kadınların ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde üretildiğini söyleyebiliriz. Bu ürün grubumuzda başta manikür ve pedikür ürünleri olmak üzere kadınların kişisel bakımında ihtiyacı olan, en çok satın alınan 30’dan fazla kişisel bakım ürünü bulunuyor. Bunlar arasında rakiplerde olmayan ve kadınlar için oldukça kullanışlı Led Işıklı Cımbız ürünümüz gibi yenilikçi ürünlerimiz de mevcut. Ayrıca B-Cure serisine ek olarak; annelerin bebeklerin bakımında güvenli ürün arayışına cevap vermek üzere üretilen, bebeklere özel B-Baby serimiz var. Bu seride de annelere büyük bir rahatlık sunacak bebek tırnak makası, tırnak bakım seti veya bebek saç fırçası gibi bebek bakım ürünleri bulunuyor.”

Yeni ürün grubunuza tüketiciler hangi kanallardan ulaşacak ve bu grubu genişletmeye yönelik çalışmalarınız olacak mı?

“Tüketicilerimiz yeni ürün grubumuza, başta zincir marketler ve kozmetik zincirlerine ait mağazalardan olmak üzere, lokal marketler ve lokal kozmetik mağazalarından da ulaşabilecekler. Banat olarak, hali hazırda Türkiye genelinde çok geniş bir satış ağına sahibiz. Bu ağı korumak ve genişletmek üzere çalışmalarımıza sürekli devam ediyoruz.”

Banat olarak ihracat çalışmalarınızı öğrenebilir miyiz? Kişisel bakım kategorisinde pazar payınızı hangi ülkeler ile genişletmeyi planlıyorsunuz?
“İhracat pazarı genel olarak sıkıntılı günler geçiriyor. Bu tüm ihracatçıları etkileyen bir durum. Bu nedenle 2017 yılında, mevcut pazarlarımızı korumak öncelikli olmak üzere, daha stabil olan İtalya, Romanya, Balkanlar, Fas, Körfez ülkeleri gibi pazarlardaki yeni müşterilerimizle çalışmalarımız devam ediyor. Kişisel bakım kategorisinde özellikle profesyonel saç fırçalarımız ve çok ilgi gören lisanslı ürünlerimiz ile biraz önce bahsettiğim Fas, Balkan ülkeleri ve Körfez ülkelerinde satış hacmimizi arttırmayı planlıyoruz. Bu yönde çalışmalarımız var.”

Son olarak eklemek istediklerinizi öğrenebilir miyiz?

“Banat olarak bu sene bir müşteri tutumları araştırması yaptık. Ve bu araştırmanın bir sonucu bizim için çok önemliydi. O da; araştırmada tüketicilerin Banat için “Bizden biri” ifadesini kullanmış olmaları. Bunun nedeni olarak; 70 yıldır tüketicilerini yakından dinleyen ve bu doğrultuda yeni ve yenilikçi ürünler üretmeye devam eden bir firma oluşumuzu görüyoruz. Yeni B-Cure ve B-Baby serilerimize yaptığımız yatırım da yine tüketicilerimizin sesini iyi dinlememiz ve Türkiye’de büyüyen kişisel bakım pazarına dair yaptığımız araştırmaların sonucunda doğdu. Son dönemde yaptığımız araştırmalar ve Ar-Ge çalışmalarında da gördük ki; kozmetik ve kişisel bakım ürünleri pazarı her yıl ortalama %10 büyümekte. Ve yine gördük ki bu sektörün en önemli özelliği, zor dönemlerde bile küçülmemesi. Bunu her geçen gün sayıları artmaya devam eden, kozmetik ve kişisel bakım mağazalarıyla da gözle görülür şekilde anlamak mümkün. O yüzden B-Cure ve B-Baby serilerimizin satışları için büyük hedeflerimiz olduğunu eklemek isterim. Bunlar dışında bu ürün grubuyla birlikte tüketicilerimize bir de sürprizimiz olacak. Herkesin hayatının içinde olan ve artık duygularımızı ve düşüncelerimizi ifade biçimi haline gelen dünyaca ünlü “Emoji” ile bir anlaşma yaptık. Bu lisans anlaşması doğrultusunda B-Cure ürünlerinin tasarımlarında bu sevimli karakterleri kullanıyoruz. Böylece kişisel bakım ürünlerini sadece işlevsel bir seçim olmaktan öte kadınların günlük hayatlarında zevkle ve eğlenerek kullanabilecekleri ürünler haline getirmeyi hedefliyoruz.”

 

#Banat #BCureSerisi #Röportaj #BeyhanŞenyuvaVolkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir