2Banat kişisel bakım kategorisini zenginleştirmeye devam ediyor

İnsanların temiz, sağlıklı, mutlu bir hayat sürdürebilmesi için gereken güvenilir, kaliteli, çağdaş, pratik ürünler geliştiren Banat; ağız bakımı, kişisel bakım, ev bakımı ve endüstriyel ürünlerini tüketici ile buluşturuyor. Ayrıca Ocak ayında kişisel bakım kategorisindeki yeni saç fırçalarını sektöre sunmanın heyecanını yaşayan Banat ile bizi 2016 yılında hangi yeniliklerin beklediği Türkiye Satış Direktörü Yalçın Kaynak’a sorduk.

Banat olarak 68 yıldır sektörde koruduğunuz başarı çizgisini, inovatif ürünleriniz ve her sene yenilediğiniz ürün serileriyle koruduğunuzu biliyoruz. Peki bu sene Banat ailesine yeni katılan ürünler hangileri ve 2016 için yeni ürünler var mı?

 “Banat olarak bu sene daha önce hiç bulunmadığımız bir alana girdik. Bu sene Winx Club ile çocuklar için ürettiğimiz ilk lisanslı ıslak mendillerimizi pazara çıkardık ve olduça da büyük bir ilgiyle karşılaştık. Bir tek bununla kalmadık, okul dönemi için çocuklara özel bir Winx Club bakım setide hazırladık. İçinde Winx perileriyle süslü diş fırçası, macunu, fırça standı ve ıslak mendili olan bu set büyük beğeni topladı.”

‘BANAT’TAN SAÇ DİPLERİNE MASAJ YAPAN YENİ SAÇ FIRÇASI SERİLERİ’

“Ayrıca, bu sene yine kişisel bakım kategorisindeki saç fırçalarımıza; Bamboo, Sahara ve Trendy olan yeni seri saç fırçaları eklendi. Tüketici talepleri doğrultusunda oluşturduğmuz yeni saç frıçaları serilerimiz Ocak itibari ile tüm satış noktalarında yerini alacak. Ev bakım grubunda ise bu sene temizlik setlerimize %100 mikrofiber dokuya sahip, 360 derece döner başlıklı Micro Fiber Yer Temizlik Sistemlerini ekledik. 2016 yılında da ürün gamımıza yeni ürünler katmaya devam edeceğiz. Yeni zemin ekipmanlarımız, temizlik sistemlerimiz ile 2016 yılı hedeflerimiz büyük olacak.”

‘SEKTÖRDE LİSANSLI ÜRÜNLERLE VAR OLMAK EN BÜYÜK HEDEFLERİMİZDEN BİRİ’

Çocuklar için diş fırçası ve macunu Banat’ın hep başarıyla ürettiği ve pazarladığı bir ürün grubuydu. Ama ıslak mendil ürün gruplarınız içinde “çocuklar için”i ilk defa duyuyoruz. Islak mendillerle üretimi hedeflerinizde başka projeleriniz var mı? 

“Banat olarak ilk lisanslı ıslak mendili Winx Club için yaptık. Bundan sonra bu sektörde lisanslı ürünlerle var olmak en büyük hedeflerimizden biri. Bunu sektörde farklılık yaratacak ve bu doğrultuda pazarı da büyütecek şekilde yapmayı planlıyoruz. Önümüzdeki iki yıl içinde toplam pazar içinde % 10 gibi ciddi bir pazar payı almayı hedefliyoruz. Winx Club için ürettiğimiz ilk ürünlerimizi satışa sunduğumuz andan itibaren de büyük bir ilgi ile karşılaştık. Market, eczane, parfümeri gibi parekendecilerin haricinde oyuncak ve kırtasiye alanlarında hizmet veren büyük mağaza zincirlerinde de ürünlerimiz yerini aldı. Türkiye genelinde benzer perakendecilerden de ciddi talepler gelmeye devam ediyor. Dediğimiz gibi bu alanda hedeflerimiz büyük. Tüketicilerimiz en kısa zamanda Türkiye genelinde birçok farklı sektörlerdeki perakende noktalarında bu ürünlerimize rahatlıkla ulaşabilecekler.”

‘SAÇ FIRÇASI PAZARINA BANAT YÖN VERECEK’

Üç yeni saç fırçası serisini satışa sunulacağından bahsettiniz. Bamboo, Sahara ve Trendy. Bu saç fırçlarının özellileri hakkında sizden bilgi alabilir miyiz? Hedefleriniz neler?

“Evet Banat olarak 1985’ten beri ürettiğimiz onlarca çeşit yeni saç fırçasına bu sene 3 yeni seri ekledik.  Kadınların ihtiyaçlarına ve isteklerine dair yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sonucunda doğa bu 3 yeni saç fırçası serisinin orak özellikleri saç diplerine masaj yapan yuvarlatılmış uçları. Serilerin özellikleri daha detaylı olarak şöyle;  Bamboo, geri dönüşümlü olarak %100 doğal bambu ağacından üretildi. Doğal malzeme olmasından dolayı saçlarda tarama sırsında olan elektiriklenmeyi önlüyor. Sahara Saç Fırçası Serisi; özel sap tasarımı sayesinde rahat kavramayı sağlamak üzere üretildi. Son olarak Trendy Fırça Serisi ise renk ve tasarımı ile ön plana çıkıyor. Pembe, sarı, turuncu ve mavi olmak üzere dört farklı neon renk alternatifi bulunmakta. Bu seride , özel sap tasarımı sayesinde rahat kavramayı sağlıyor. Dediğim gibi, bu 3 serinin ortak özellikleri tarama sırasında saç diplerine masaj yaparak, saçlara canlılık kazandırıyor olmaları. Bu sene saç fırçası pazarına Banat yön verecek, olan payımızı daha da büyütmeyi hedefliyoruz.”

Mikrofiber Yer Temizlik Sistemleri’nin de pazarda oldukça sevildiğini öğrendik. Bu ürünün özellikeri nedir?

“Ev Bakımı kategorisinde geliştirilen Mikro Fiber Yer Temizlik Sistemleri, %100 mikrofiber dokuya sahip. Püsküllü ve düz olmak üzere iki çeşit olarak tasarlandı. Seramik, parke ve her türlü yüzeyde kullanılabilen moplar, ıslak ve kuru kullanıma uygun. Her köşeye ve alt kısımlara ulaşan sistemi ile aparatlarıyla 360 derece hareket ederek, etkin bir temizlik sağlıyor. Özetle, bu yeni yer temizlik sistemi, yerdeki her türlü tozu ve tüyü hapsederek kusursuz bir temizlik sağlıyor. Biz de tüketici tepkilerinden çok mutluyuz.”

3‘KENDİ GELİŞİMİMİZİ, TOPLUMUN GELİŞİMİNDEN BAĞIMSIZ DÜŞÜNEMEYİZ’

Ağız ve diş sağlığı farkındalığının arttırılması için yürüttüğünüz sosyal sorumluluk projelerinizden bahseder misiniz?

“Banat olarak sosyal sorumluluk projelerine çok inanıyoruz.  Topluma katkıda bulunuyor olmak, kendi gelişimimizi, toplumun gelişiminden bağımsız düşünmemek, temel felsefelerimizden birini oluşturuyor. Bu anlamda 2013 yılından bu yana birlikte olduğumuz TEGV ile eğitim parkları, ateş böcekleri ve  gönüllü eğitmenler aracılığı ile yaşları 7-16 arasında değişen çocuklara diş ve ağız sağlığı eğitimi vererek, diş fırçası dağıtımını yapıyoruz. Son olarak İdealist Diş Hekimleri Derneği’nin ülkelerindeki savaş nedeniyle Türkiye’ye sığınan Suriyeli çocuklar için başlattığı ağız ve diş sağlığı bakımı projesinde, yaşları 6 ila 12 yaş arası değişen yaklaşık 80.000 Suriyeli sığınmacı  çocuğa eğitim ve diş fırçası desteği verdik.”

Lisanslı ürünleriniz olduğunu biliyoruz. Bize bunlardan bahsedebilir misiniz?

“Tasarıma verdiğimiz önemin yanı sıra lisanslı ürün işbirliklerine de büyük önem veriyoruz. Çocuk karakterleri dışında uzun yıllardır önemli spor kulüplerinin çocuk, yetişkin lisanslı ürünlerini üretmekteyiz. 2015 yılında en yeni lisansımız kız çocuklarının çok sevdiği Winx Club. Bu lisans için Ağız bakım seti, diş macunu ve saç fırçalarını üretiyoruz. Çok yakında hepimizin çok sevdiği yepyeni bir lisansla çocuklara ait ürün gamımızı genişleteceğiz.”

Banat olarak bu seneki hedefleriniz arasında başka neler var?

“Banat olarak her zaman sektöre ilkleri sunan bir marka olmaya çalışıyoruz. Bu sene yine çok farklı, çok iddialı ve sektöre enerji katacak, pazarın büyümesine en büyük katkıyı sağlayacak birbirinden özel ürünleri satışa sunmaya devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir