Beauty Istanbul fuarını organize eden IPEKYOLU Fuarcılık ekibi, 2018 Ocak ayından itibaren, tüm dünyadan alıcı ve ziyaretçilerin dikkatini Beauty Istanbul fuarına çekmek için büyük bir özveri ve çabayla çalışıyor.

Beauty Istanbul fuarı tanıtımlarına Ocak ayında düzenlenen Katar roadshow’u ile başlandı. İpekyolu fuarcılık ekibi Doha’da organize edilen Türk-Katar İş Forum’unda kozmetik, ilaç, perakende sektörlerinden Katarlı iş insanlarıyla bir araya gelerek, sektör profesyonellerini Beauty Istanbul fuarına davet etti.

Ocak ayı sonunda Dubai’de düzenlenen sağlık fuarında, Ortadoğu ve çevresinden özellikle profesyonel güzellik sektöründen binlerce iş insanı ve potansiyel alıcıyla görüşülüp, Beauty Istanbul fuarı tanıtıldı.

1 Şubat tarihinde, Beauty Istanbul fuarı Paris, Fransa’da aerosol ve ambalaj sektörlerinden alıcılar ile buluştu.

Şubat 2018’in ilk haftalarında Ipekyolu ekibi Beauty Istanbul fuarını Kuveyt’te düzenlenen fuarda Kuveyt ve körfez bölgesinden yüzlerce ithalatçı ve distribitör ile buluşarak, OIC ülkelerine tanıttı.

Yine aynı haftalarda, Beauty Istanbul Moskova’da düzenlenen önemli bir gıda fuarında potansiyel perakende sektöründen alıcılara tanıtıldı.

Kozmetik sektöründeki trendleri takip ederek, stratejisini belirleyen İpekyolu ekibi,  Nürnberg, Almanya’da düzenlenen fuarda yer alarak Beauty Istanbul fuarını doğal kozmetik ürünleri alıcılarına tanıttı.

Şubat ayı ortasında Dubai’de düzenlenen ve yüzlerce perakendeci, distribütörün yer aldığı gıda fuarında Beauty Istanbul tanıtıldı. Tüm potansiyel ziyaretçi ve katılımcılarına ulaşmayı hedefleyen İpekyolu ekibi, hedef kitlesine ulaşabileceği tüm fuarlarda aktif bir şekilde yer almayı etkili bir taktik olarak kullanıyor.

Şubat ayı sonunda ise Beauty Istanbul fuarı Londra’ güzellik sektöründeki profesyonellere tanıtıldı.

Panama, Ipekyolu ekibi için önemli ülkelerden biri. Panama’da Beauty Istanbul, Orta Amerika ve Karayip bölgesinde yer alan Ekvador, Peru, Kolombia, Kosta Rika, Guetemala, Dominik Cumhuriyeti, Barbados, Surinam gibi 30 dan fazla ülkeden alıcı ve ziyaretçiye tanıtıldı ve oldukça ilgi çekti. Bu bölge ve ülkeler Beauty Istanbul fuarının ziyaretçi, hosted buyer programı için odaklandığı Güney Amerika gibi ana lokasyonlar içinde yer alıyor. Panama’dan sonra Ekvador ve Kosta Rika’nın başkentleri, Qino ve San Jose ziyaret edilerek birçok önemli ve başarılı işlere imza atan dernek, ticaret odasıyla görüşüldü, Beauty Istanbul ile ilgili brif verildi. Orta Amerika turunun son durağı Guadalajara, Meksika’ydı ve burada düzenlene perakende etkinliklerinde Beauty Istanbul ile ilgili bilgiler yüzlerce sektör alıcıyla paylaşıldı.

Mart ayı Beauty Istanbul tanıtımları Romanya ve Ukrayna arasında yer alan olan Moldova Cumhuriyeti’nde başladı.

Daha sonra Düsseldorf, Almanya’da düzenlenen etkinliklerde kuaför ve güzellik profesyonelleriyle buluşan Beauty Istanbul,  aynı zamanda Türkiye’ye gelen profesyonel ziyaretçileri de hedef kitlesine alarak, İstanbul’da düzenlenen çeşitli karşılıklı iş forumlarında Ürdünlü ve Yemenli iş insanlarına tanıtıldı.

Mart ortasında Bolonya, İtalya’da düzenlenen fuar, Ipekyolu ekibinin en önem verdiği etkinlikler arasında yer alıyordu ve büyük bir ekiple fuar boyunca dünyanın birçok ülkesinden binlerce potansiyel alıcı ile görüşülerek, Beauty Istanbul fuarı tanıtıldı.  Fuar boyunca, fuar alanı ve önemli bağlantı noktalarında billboardlar satın alınarak, Beauty Istanbul fuarı büyük bir bütçeyle kozmetik sektörü profesyonellerine tanıtıldı.

Aynı tarihlerde, Dubai’de Beauty Istanbul dermokozmetik sektörü profesyonelleriyle buluştu.

Mart ayı sonunda Moskova’da özel etiketli ürünler sektöründen alıcılar Beauty Istanbul fuarına davet edildi. Tanıtım çalışmaları Plovdiv- Bulgaristan, Kuala Lumpur- Malezya, Şangay- Çin, Kiev- Ukrayna ve Mumbai- Hindistan olarak devam etti.

Nisan ayı tanıtımlarına Malezya’da düzenlenen Helal Kozmetik fuarında başlanarak, İtalya’da parfüm sektörü profesyonelleriyle görüşülmesiyle devam edilirken, Almaty-Kazakistan, Villnius- Litvanya ve Porto- Portekiz’de güzellik sektörü profesyonelleriyle görüşülerek, Beauty Istanbul tanıtıldı.

Nisan ayı ortasında Şangay’da kozmetik ambalajı sektöründen profesyonelleriyle görüşülürken, Beauty Istanbul aynı zamanda Türkiye’de düzenlenen perakende zirvesinde Türk perakende profesyonellerine, alıcılara tanıtıldı.

Nisan ayı Beauty Istanbul tanıtımlarının yoğun olarak yapıldığı bir ay oldu. Kozmetik maddeleri ve hammaddeleri profesyonelleri Amsterdam’da, kozmetik-güzellik ürünleri ithalatçıları, distribütörleri Ho Chi Minh- Vietnam’da Beauty Istanbul fuarıyla tanışırken, tanıtım faaliyetleri Moskova-Rusya’da güzellik sektörü profesyonelleri, Nairobi-Kenya’da kozmetik ürünleri distribütörleri için yapıldı.

Özellikle makyaj malzemeleri, saç bakım ürünleri, parfüm gibi ürünlere ilginin yüksek olmasıyla güzellik sektörü için önemli bir pazar olan Iran, Beauty Istanbul fuarı için de ana potansiyel alıcı, ziyaretçi profilini oluşturuyor. Bu nedenle Iran, Beauty Istanbul fuarı tanıtımları için son destinasyon oldu ve burada binlerce distribütörle birlikte, tedarikçi arayan üreticilerle bir araya gelinerek, Beauty Istanbul tanıtıldı.

Mayıs Sonuna Kadar Erken Rezervasyon Yaptıran Katılımcıları Özel Avantajlar Bekliyor

Beauty Istanbul fuarında ziyaretçi-alıcı promosyonlarıyla birlikte, stand kiralama ve erken rezervasyon yaptıran katılımcılar için özel avantajlar da başladı. Özel fiyat avantajları, planda öncelik, b2b toplantıları ve matchmaking’te öncelik, yıl boyunca katılımcı firmaların ve ürünlerinin Beauty Istanbul tanıtım faaliyetleri içinde yer alması da bu avantajların içinde yer alıyor.

Beauty Istanbul Online to Online bir iş platformu sunuyor

Beauty Istanbul katılımcı ve ziyaretçilerine ayrıcalık sağlamak için Online to Online iş platformunu hizmete sunmayı planlıyor. Bu platformda katılımcı ve ziyaretçiler fuar başlamadan önce diğer firmalarla iletişime geçmeye başlayarak, iş anlamında bir adım önde olup, daha fuar başlamadan iş anlaşmalarını tamamlama fırsatı bulacaklar. Bu online platformun Temmuz ayı başında hazır olması planlanarak, fuardan 15 ay öncesinde katılımcı ve ziyaretçilerin hizmetine sunulacak.

Beauty Istanbul fuarının tanıtımı yerelde ve tüm dünyada yüksek insan gücü ve yatırımlarla gelecek aylarda da devam edecek.  2.500’ü 120 farklı ülkeden olmak üzere 10.000’den fazla profesyonel ziyaretçi, alıcıyı dünyanın benzersiz şehirlerinden biri olan İstanbul’da buluşturmayı hedefleyen Beauty Istanbul, pazarlama ve tanıtım aktivitelerini yeni ülkeler ekleyerek yoğunlaştıracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir