ebrusalli6720

 

Pilates tutkusu, yıllara meydan okuyan güzelliği, çocukları Beren ve Pars’a olan şefkati, yazdığı kitaplar ve hazırladığı DVD’lerle devamlı gündemde olan Ebru Şallı, bu kez de kadınları doğal kozmetik ürünlerle buluşturuyor. Şimdilik Ebru Şallı by Thalia Serisi’nde, bir karın inceltici krem ve bir selülit kremi bulunuyor. Charm&Beauty ekibi olarak Ebru Şallı ile yaptığımız çekim ve röportajdan büyük keyif aldık. Gelecekten beklentileri, projeleri, çocuk eğitimi ve merak ettiğimiz daha birçok konu hakkındaki sorumuzu samimiyetle cevapladı.

 

 

 

Fotoğraf: Serhat Hayri

Fotoğraf asistanı: Burak Elmalı

Hazırlayan/Styling: Ece Çağlar

Makyaj: Tuğçe Dilaverler (Kryolan)

Saç tasarımı: Göksel Çolak (Kum Agency)     

 

Hem pilates eğitmeni, hem model, sunucu, hem de çocuklarıyla çok yakın iletişim kuran bir annesiniz. Tüm bunları yaparken nasıl enerji sağlıyorsunuz?

İçimden gelen enerjiyi de , dışımdaki durduramadığım beyin enerjisini de pilatese borçluyum desem hic abartmış olmam… Pilates yaptıkça enerji doluyorsunuz .. yorgun hissedenlere siddetle tavsiye ederim.

 

Pilatese hamileyken başlamıştınız. İlk başladığınız pilates türü pre-natal pilates miydi? Sonra ilerleyip eğitmen olmaya nasıl karar verdiniz?

Hamileyken hamilelik pilatesi yapıyordum. Sonra daha fazlasını istedim, ruhumla ve bedenimle bütünleşmişti pilates ve hemen eğitmen olma kararı aldım, doğum sonrası advanced eğitimlere kadar gittim ve pilates yaptırmaya, öğretmeye başladım. TV’de canlı canlı pilates yaptırmak beni çok mutlu ediyor… İnsanlarla buluşmak muhteşem bir sinerji oluşturuyor…

 

Birçok kadın hamile kalarak kilo almaktan korkuyor. Onlara nesıl tavsiyelerde bulunabilirsiniz? Hamile bir kadın hangi egzersizleri gönül rahatlığıyla yapabilir?

Hamilelik bir hastalık değildir… Eğer normal sağlıklı, sorunsuz bir hamilelik geçiriyorlarsa tabiki yürüyüş, yüzme, hamile pilatesi ve yogası yapabilirler… Her hamile farklıdır, doktorlarının özel tavsiyeleri çok önemlidir.

 

Egzersiz depresyona da çok iyi geliyor. Spor esnasında vücut dopamin ve serotonin salgılıyor. Pilates öğrencileriniz ve sizinle iletişime geçen kadınlara bu konuda nasıl yardımcı oluyorsunuz?

Pilates bir çeşit antideprasandır… Benim ilacım pilates ve 12 yıldır tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim birçok insana,>kadınlara ilaç oldu pilates, birçok kadının hayatı değişti… Mutluluk veriyor, enerji veriyor, yaşama sevinci veriyor, güzellik ve sağlık veriyor…

Daha ne olsun.

 

Çocuklarınızın kerrat cetvelini ezberlemesiyle bile ilgileniyorsunuz. Çok ilgili bir annesiniz. Büyük olanı yavaş yavaş ergenlik dönemine girdi. Bu dönemde çocuklarda nasıl değişimler oluyor? Nasıl başa çıkıyorsunuz?

Çocuklar dünyanın en tatlı enerjileri benim hayatımda ama bunu da kabul etmek gerek, çok zor çocuk yetiştirip büyütmek… Biz kolay büyüdük, şimdiki çocukların zekaları çok farklı işliyor ve çok yoruyorlar… Elimden geldiğince onların içlerindeyim, her anlarını yaşamayı seviyorum.

 

Çocuklarınızın beslenmesine de dikkat ediyor musunuz? Beslenme konusunda yasaklar koyduğunuz oluyor mu hiç?

Tabii ki ilgileniyorum, yemek yapmayı iyi bilirim, beslenme konusunda ilgim, sevgim ve bilgim vardır, kitaplarımda var, çok severim mutfakta bulunmayı… Çocuklar tabii ki abur cubur da tatmalılar… Çocuk olduklarını unutmamak gerek…

 

Formda kalmak için metabolizmayı çalıştırmak gerekiyor. Bunun için de az ve sık beslenmek lazım. Yine de bazı kadınlar hiç yemeyerek zayıflayacaklarını sanıyor. Onlara nasıl önerilerde bulunabilirsiniz. Bu konuda fikir sahibi olmak için hangi kitabınızı okuyabilirler?

Metabolizmayı hızlandırmak için az az sık sık yemek iyidir… Aç kalmak bana göre doğru değildir… İyi beslenerek kaslarınızı korur ve sağlıklı olursunuz tabii ki sağlıksız beslenerek her şeyi mahvetmek mümkün ama her şey sizin elinizde… İyi beslenin, kendinizi sevin, iyi  uyuyun, sosyal olun ve egzersiz yapın… Esneme hareketleri yapın, yaşam kalitelerini arttırmak herkesin kendi elinde.

 

Şimdiye kadar birçok kitap ve DVD piyasaya çıkardınız. Size geri dönüşler nasıl oluyor. Yakın gelecekte nasıl projeleriniz var?

Evet sekiz DVD’im var, dokuz ve on yolda diyebilirim. İlgi çok büyük sağ olsunlar güzel gidiyor… İnsanların yararlanmaları beni çok mutlu ediyor. Yola onlarla devam etmek istiyorum.ebrusalli6631

 

Pilates ve egzersizin dışında hiç projeniz olacak mı? Dizi, kadın programı ya da başka alanlarda çalışmalarınız var mı?

Yeni DVD’ler, yeni kitaplar ve projeler devam edecek. TV’de canlı yayın programı için de teklifler var, onunla ilgili de yoğun bir şekilde çalışıyoruz, en yakın zamanda ekranlara canlı canlı dönmek istiyorum.

 

Magazin basını senelerdir sizinle yakından ilgileniyor. Dönem dönem bundan rahatsızlık duyuyor
musunuz?

Tabii yıllardır ben onlarla büyüdum esasında böyle yaşamaya çok alışkınım. Krizleri iyi yönetirim sanırım… Ama yinede bazen çok içinizde olabiliyor, onu da bir şekilde dengeliyoruz…

Giyim tarzınızı nasıl tanımlarsınız? Modayı yakından takip ediyor musunuz? Hangi tasarımcıları beğeniyorsunuz?

Giyim tarzım genelde spordur… Yazın şortlar, etekler, taytlar, tişörtler, akşamları elbiseler gibi gider… Kışın yine taytlar, jeanler, deri ceketler, elbiseler seviyorum ama gün içinde beni taytla görmeniz çok mümkün, neredeyse öyle oluyorum gün boyu bazen pilates yapacak bir şekilde. Ülkemizde çok başarılı tasarımcılarımız var, tabii ki dünyayı da takip ediyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir