botoksBotoksun kullanıldığı 10 etkili alanı incelemeye ne dersiniz?

Yaşın ilerlemesiyle daha belirgin hale gelen mimik çizgilerinin hafiflemesini ya da tamamen ortadan kalkmasını sağlayan oldukça güvenli ve pratik uygulanan bir yöntem olan botoks, güzelliğin yanı sıra sağlık sorunlarında da çözüm olarak tercih edilen birdoktor
yöntem olmaya başladı. Dünyada Botoksun  kozmetik işlemlerin başında geldiğini belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak her geçen ay keşfedilen yeni uygulama alanlarından en çok tercih edilen FDA onaylı 10 işlemi hakkında bilgilendiriyor.

Lifting Etkisi: Botoks yöntemi ile ameliyatsız gerçekleştirilen lifting ağrısız, neşter ve kansız bir işlem olması sebebiyle özellikle daha çok tercih ediliyor. Kaş kenarlarını yukarı kaldırarak, göz kenarlarının açılmasının sağlandığı Lifting yöntemi ayrıca boyun botoksu ile çene hattının belirginleştirilmesinde ve boynun daha genç görünmesinde kullanılıyor.

Burun kaldırma: Burun ucuna yapılan estetik ile burunda az miktarda bir kaldırma işlemi yapılabiliyor.

Çene düzeltme: Özellikle çene kasının fazla çalışmasına bağlı kırışıklıkların düzeltilmesinde tercih edilen yöntem, çene hattının daha belirgin olması için uygulanıyor.

Terleme problemleri: Bu bölgelere uygulanan botoks ile dört ile altı aya kadar terleme önlenebiliyor.

Akne sorunu: Mikroenjeksiyon yöntemi uygulanarak gerçekleştirilen ve vücudun T bölgesinin yanı sıra hormonal akne probleminde karşımıza çıkan çene bölgesinde kullanılan botoks işleminin yağ bezlerinin çalışmasını azaltıyor ve böylelikle yağ üretimini azaltarak porların küçülmesini sağlıyor.

Migren ağrıları: Tetik noktalarına yapılan botoks uygulamasıyla dört ile altı aylık süre arasında kas spazmı engellenebiliyor.

Diş Sıkma: İş stresi, günlük stres vb. sebeplerle günümüzde en sık karşılaşılan diş sıkma problemini engellemek için çene kemiği üzerinde yer alan çiğneme kasına yapılan botoks uygulaması diş sıkma problemini belirgin ölçüde azaltıyor.

Saç derisi terlemesi: Alına yapılan botoks saç derisine etki etmediğinden kesin bir çözüm için direkt istenilen bölgeye veya çok yakınına botoks uygulaması yapılması gerekiyor.

Dekolte düzleştirme: İntradermal veya mikrobotoks yöntemi ile dekolte bölgesinde oluşan çizgiler azaltılabiliyor.

Dudak: Ağız çevresine uygulanan botoks uygulamasıyla burada bulunan kasın belli oranda çalışmasının engellenmesiyle üst dudak çizgileri, gülerken diş etinin görülmesi ve ağız kenarlarının aşağı düşmesi sorunları çözülebiliyor.

#botoks #estetik #botoksunbilinmeyenetkisi #Lifting #burunkaldırma #dişsıkma #OpDrAysunBölükbaşıMamak #migren #akne #dudak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir