kozmetikVelsan® SC, kozmetik ürünleri mikroorganizmaların yayılmasına karşı koruyor; kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin muhafazasına yardımcı oluyor.

Özel kimyasallar alanında bir dünya lideri olan Clariant, kozmetik ürünleri dış faktörlerden korumak için Velsan® SC ürününü sunuyor. Clariant’ın doğal kaynaklardan geliştirilen bu ürünü, kozmetik ürünlerin korunma etkisini artırırken koruyucu maddeleri elimine ediyor ve zararlı mikroorganizmalara karşı mükemmele yakın bir koruma sağlıyor.

Kullanım alanlarından dolayı kozmetik ürünler hassas ciltlere de sıklıkla uygulanıyor ve kontaminasyon durumunda cilt tahrişine ve enfeksiyonlara neden olabiliyor. Kozmetik ürünler genel olarak su, sıvı ve katı yağlar ve karbonhidrat içerdikleri için bakteri ve mantar oluşumuna uygun bir ortam yaratarak kontaminasyona son derece açık hale geliyorlar. Kozmetik ürünlerin bu özgün yapısının yanı sıra çevrede yüksek oranda zararlı madde ve mikroorganizmanın yer alıyor olması bu ürünlerin formülasyonunun önemini daha da arttırıyor.

Ayrıca kozmetiklerde yüksek oranlarda kullanılan ve bakteri ile mantara karşı etkili olan koruyucular, cilt tahrişi, enfeksiyon ve hatta kanser gibi sonuçlar doğurduklarından insanların ciddi endişeler duymasına neden oluyorlar. Tüm bu ihtiyaçlar Clariant’ı, aromatik alkoller ve organik asitler gibi kozmetiklerde kullanılan koruyucu oranını azaltabilen ve kozmetik ürünleri dış faktörlerden koruyan Velsan® SC’yi geliştirmeye yönlendirdi.

Velsan® SC koruyucu kullanımını yarı yarıya azaltmanın yanı sıra mevcut koruyucu maddelerin gücünü ikiye katlıyor ve son derece etkili bir koruyucu madde güçlendiricisi olarak kabul ediliyor. Velsan® SC, koruyucu olarak değil, koruyucu güçlendiricisi olarak sınıflandırıldığından, uygun diğer maddelerle beraber koruyucu içermeyen ürünler üretilmesine olanak sağlıyor ve alerji potansiyeli yaratmadan dayanıklılığı artırıyor.

Velsan® SC ile raf ömrünü uzatan atıksız üretim

Tümüyle yenilenebilir ham maddelerden üretilen Clariant’ın bu patentli aktif sistemi, OECD test kılavuzuna uygun olarak tamamen biyoçözünür özelliğe sahip. Alanının önde gelenlerinden Ecocert kurumu tarafından “Doğal ve Organik Kozmetikler” standardı uyarınca başarıyla sertifikalandırılan Velsan® SC, doğal kozmetiklerde kısıtlamasız bir şekilde kullanılabiliyor. Ayrıca üretimin su haricinde herhangi bir atık üretmemesi de, Velsan® SC’yi kozmetik sektörü için sürdürülebilir bir çözüm haline getiriyor.

Clariant’ın Endüstriyel Ürünler ve Tüketici Ürünleri İş Birimi Teknik Uygulama Müdürü Sanem Yurt, “Patentli koruyucu güçlendiricimiz Velsan® SC sayesinde tek çözümle birkaç ihtiyacı gideriyoruz. Bir yandan büyük miktarlarda koruyucu madde tasarrufu sağlayarak kozmetik ürünlere hatırı sayılır oranda daha fazla dayanıklılık sunarken, diğer yandan da tamamen yenilenebilir hammaddelerden meydana gelen tümüyle biyoçözünür özellikteki sürdürülebilir bir ürünün atıksız üretimiyle çevreyi koruyoruz” şeklinde konuştu. Clariant bu ürünle, nihai tüketicinin olabildiğince doğal olan ama aynı zamanda da yüksek kalite arzusunu karşılayan ürünlere yönelik artan talebini de karşılıyor.

Velsan® SC’nin dayanıklı, alerji yapmayan ve biyoçözünür olan yapısı, büyüyen doğal kozmetik sektörünün ihtiyaçlarına karşılık veriyor. Kozmetikleri mikroorganizmalardan koruyarak ve koruyucu maddeleri azaltarak müşterilere fayda sağlayan Velsan® SC, aynı zamanda maliyet etkinliği sayesinde formülatörlere ve dağıtımcılara da birçok avantaj sunuyor. Böylece Velsan® SC, mümkün olan en az miktarda koruyucu madde kullanımıyla güvenilir bir koruma sağlayarak kozmetik kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

#Clariant #kozmetik #kontaminasyonlasavaş #VelsanSC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir