SAMSUNG CAMERA PICTURESDelimonti en özel lezzetlere ev sahipliği yapıyor

“Yerel güzeldir, sunum özeldir” mottosuyla yola çıkan Delimonti, gastronomi marketi ve restoran konseptini ustalıkla bir araya getiriyor. Mevsimselliğin ön planda tutulduğu Delimonti’de menü dönemsel olarak değişirken, gastronomi markette bulunan özel ve doğal ürünler, yılın her dönemine ve günün her saatine uygun alternatifler barındırıyor.

Delimonti’nin gastronomi marketinde ve menüsünde Türkiye’nin hemen her yöresinden farklı lezzetler bulunuyor. Lokal üreticilerden alınan bu özel ürünlere yönelik olarak bilgilendirme ve tadım atölyeleri de düzenleniyor. Delimonti’de, özel zeytinyağı ve sirke dolum alanlarında damak zevkine göre çeşnilendirebilen zeytinyağı barı, katkısız ve doğal çiçek ve meyve reçelleri, pekmezler, 10’dan fazla farklı yöreden özel bal ve kaymak çeşidi, yöresel kahvaltı klasiklerinden olan Muhlama-Mıhlama çeşitleri ve 50’den fazla kahvaltılık yöresel peynir çeşidi mevcut.

SAMSUNG CAMERA PICTURESLezzet Şöleni Çikolata

Anadolu’nun bereketli topraklarında doğan tariflerle lezzet yelpazesini zenginleştiren Delimonti, 23 Mayıs Salı günü, Anadolu Halk Mutfağı Derneği Başkanı Adnan Şahin’in ve Glories Chocolate markasının genel müdürü Özge Yücesoy anlatımıyla özel bir atölyeye ev sahipliği yaptı. Yediden yetmişe herkesin vazgeçilmezi olan, lezzet şöleni çikolatanın tarihi, çeşitleri ve yapımı ile ilgili detaylar katılımcılara aktarıldı. Çikolatanın tarihi ve yolculuğu,  el yapımı çikolatanın incelikleri, çikolata temperleme, kalıba dökme ve trüf kaplama işlemleri hakkında katılımcılara bilgiler verilerek, özel tarifler denendi. Katılımcılar kendi yaptıkları çikolataların ve özel çikolataların tadımını da yaptı.

#Delimonti #GloriesChocolate #ÖzgeYücesoy #çikolatanınincelikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir