shutterstock_116190556Itır Yağı

Selülitlerinizden kurtulmak istediğinizde ıtır yağını kullanmanız yeterli olacaktır. Hemen hemen her cilt probleminde ve sorununda ıtır yağı size çözüm olacaktır. Sedef hastalığı, baş ağrısı, egzama, akne ve sivilce problemlerinde kullanılır. Ancak şeker hastalarının kullanmaması gerekir.

Zencefil Yağı

Romatizma ve kireçlenmeyi önleyici etkiye sahiptir. Genellikle kış aylarında kullanılan ve nezle, grip, soğuk algınlıklarında kullanılan zencefil yağı kas ağrısına da iyi gelir.

Bergamot Yağı

Bergamot yağının iştah arttırıcı özelliği vardır. Depresyona giren ve devamlı endişe içerisinde sürüklenen kişilere çok iyi gelir. Moral yükseltici özeliğe sahiptir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve egzama hastalarına iyi gelir. Aynı zamanda yorgunluk ve stresi azaltır.

Defne Yağı

Defne yağı daha çok saç bakımı için kullanılan bitkisel bir yağdır. Saçların daha çabuk uzaması için kullanılır. Aynı zamanda saç derisinde pullanmayı ve saç derisini yumuşatıcı özelliğe sahiptir. Vücudu rahatlatıcı bir özelliğe de sahiptir.

Papatya Yağı

Ruhsal ve fiziksel sorunlara iyi gelen bir bitkisel yağdır. Kullanan kişiyi sakinleştirir ve depresyondaki hastalara yatıştırıcı etkisi vardır. Diş iltihaplarında ve bademcik sorunlarında kullanılan yağlardan bir tanesidir. Cilt rahatsızlıkları içinde kullanılır.

Yağlar sizin kullanım tercihlerinizle, size sağlayıcı faydalar sizin elinizde, yağ tüketmeyin doğru yağ tüketin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir