Saç tasarımından, cilt bakımına ve makyaj tekniklerinden estetiğe dair en son yenilikler ve trendler, Beauty Turkey Dergisi’nin ilgi alanına giriyor. Dergi kozmetik ve kişisel bakım ürünleri ile ilgili en faydalı bilgileri içeren içeriği, şahane tasarım ve baskısı ile sektörde en önemli konuma sahiptir. Kozmetik marketler, spa ve güzellik merkezleri tarafından izlenen seçkin kuaför salonlarının her sayısını merakla bekledikleri Beauty Turkey Dergisi, yurt dışı dağıtımıyla da son derece etkilidir. Kozmetik sektörünün yurt içindeki ve yurt dışındaki en önemli fuarlarında dağıtılmaktadır.

Ticari yayın sektöründe 40 yıldan fazla deneyimi bulunan bir ekip tarafından kurulmuş olan Istmag (İstanbul Magazin Grubu) çeşitli sektörlere yönelik dergiler yayınlamaktadır. Grup, 30 basılı 2 de online dergisi ile hemen her sektöre hitap etmektedir.

Her ay yurt içinde ve yurt dışında onlarca fuara katılarak Türkiye ve diğer dünya ülkeleri arasında bir köprü görevi icra etmekteyiz.

Basılı ve web yayınlarımız her geçen gün daha da gelişmekte olup ve şirketimiz ticari yayın alanında Türkiye’nin en büyük grubu, dünyanın da önde gelen yayıncılarından birisi haline gelmiştir.

Daha fazla bilgi için lütfen bize yazın: sales@img.com.tr

 

About Us


From hair design to skin care and from makeup technics to aesthetics all developments and innovations are of interest to Beauty Turkey Magazine. Thanks to its rich content containing useful coverage about cosmetics and personal care products, its excellent design and printing, the magazine has the prominent place in its sector. Followed anxiously by cosmetic markets, spa and beauty centers, supermarkets and similar companies. Beauty Turkey is also very efficient with its international distribution. Attending to all important fairs of the sector, the magazine takes part in every event related to the beauty and personal care at home and abroad.

Established by a team who served the trade press industry for over 40 years, Istmag (Istanbul Magazine Group) has been publishing trade magazines in different sectors. The Group has been addressing almost to all sectors with 30 print and 32 online magazines.

Attending tens of fairs in Turkey and around the world every month we have been playing a bridging role between Turkey and the world.

Our print and web publications have been developing further every day and our company has become the largest trade press group in Turkey and has been one of the most leading publishers around the world.

For further information please write to us: sales@img.com.tr