shutterstock_205681999Saç örgüleri bu senenin trendleri arasında oldukça sık karşılaşacağımız modellerden. Örgünün elli tonu diyebileceğimiz bu modeller, balıksırtı örgüden yola çıkılarak birçok değişik modelin tasarlanabileceği tarzları içeriyor. Gevşek örgüler, yarım örgüler ve örgü topuzlarla yapılan saç modelleriyle dikkatleri üzerinizde toplamaya hazır olun.

Ayrıca, yağışlı ve rüzgarlı havalarda çabuk bozulmayan bu saç modelleri ile gece boyunca saçlarınızla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

 

Çok basit bir şekilde çok kadınsı bir modeli örgü ile farklılaştırarak daha romantik bir tarza sahip olabileceğinizi de unutmayın. Klasik ya da en modern saç modeline bir miktar örgü girdi mi tarzınız anında daha masum ve daha romantik görünecektir.2

Örgüler hacimli saçlarda daha da güzel duracağından örgüye hacim verecek kalınlaştırıcı bir ürün olan Phyto PhytoVolume Actif İnce Telli Saçlara Hacim Kazandıran Sprey (65 TL) (2) kullanabilirsiniz. İçeriğindeki keratin amino asitleri ve latin çiçeği ekstresi ile ince saç tellerinin etrafını sararak saç tellerinin çapını genişletiyor ve böylece saçların genel hacmi artıyor. Ayrıca krepelerden de yardım alabilirsiniz. ( Krepe, saçı ters yöne tarayarak kabartma işlemidir.)

ETKİLEYİCİ ATKUYRUĞU

İşte, sizi en rahat hissettirecek parti saçlarından atkuyrukları! Uzun saçlara yapılacak en

şık ve gösterişli dokunuşlar diyebiliriz. Oldukça pratik yapılabilen bu modeli evde kendiniz de kolayca yapabilirsiniz. Gösterişli ve uzun saçları daha da gösterişli yapacak şey etkileyici bir atkuyruğudur.

Klasik atkuyruğundan sıyrılıp önde açık bırakılmış ve hava katılmış katların olduğu modern bir tarz da deneyebilirsiniz. Önden farklı arkadan farklı görünen bu saç modeli ile modern bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Ucuna kıvrım katılan atkuyrukları da zarif ve aynı zamanda şık görünen saç modeline eğlenceli bir hava katacaktır.3

Saçlarınızın daha gösterişli olması için nemli saç diplerinize hacim sağlayan  Gosh Shape it Baby! Saç Köpüğü (11,90 TL) (3) uygulayın. Saçlara hacim, parlaklık ve doğal bir görünüm veriyor. Gratis Mağazaları’nda bulabilirsiniz. Daha sonra saçlarınızı büyük ve yuvarlak bir fırça yardımı ile kurutun. Önde kalan tutamları fönleyip büyük bigudilerle sarın. Bigudileri açtıktan sonra saça krepe yaparak kabarmasını sağlayın. Üstteki kısımları düzelterek alttaki karışık tutamları kapatın. Yanların net olmasına dikkat ederek saçı geriye doğru tarayın ve lastik toka yardımıyla tutturun. Lastiği gizlemek için de ince bir tutam saçı etrafına sarın. Atkuyruğunu ince dişli bir tarak yardımıyla hafifçe kabartın.

*Daha uzun bir at kuyruğu için çıt çıtlı at kuyruğu takıp bigudi ile şekil verebilirsiniz.

Klasik tarzda olmayan her tür elbise ile yakışacak bir saç modeli…

MASKÜLEN ve ŞIK

Kısa kesim modellerde yüz şeklinize güvenmelisiniz. Küçük ve yuvarlak bir yüz şeklinde çok hoş duracaktır. Kısa kesimli saçlarda daha kadınsı bir görünüm elde etmek için kaküllerden yardım alabilir ya da gösterişli bir makyaj ile destekleyebilirsiniz.

4

 

Saçlarınızı düz bir fırça yardımıyla kurutun ve saça parlaklık veren Creightons rizz No More Pürüzsüzleştiricive Parlatıcı Serum ( 16,90 TL)(4) uygulayın. Saça yumuşaklık ve parlaklık kazandıran Meadowfoam  ve Argan yağı içerikleri ile Creightons Frizz No More Saç Bakım Ürünleri, nemlendirici formülü ile boyalı saçlar dahil olmak üzere tüm saçlara bakım yaparken, saçların uçuşmasını ve kabarmasını önlüyor.

 

5

Kérastase Baume Double Je Şekillendirici (75,40 TL) (5) yardımıyla da saçtaki kesimleri vurgulamayı unutmayın. Fındık büyüklüğünde balsamı iki elinizi birbirine sürterek ısıtın, nemli veya kuru saça uygulayarak saçı dilediğinizce şekillendirin.

Ayrıca, güzel bir aksesuar ile de bu kısa kesim modellere hareket katabilirsiniz.

 

PARLAK VE DÜZ

Düz ve bakımlı görünen saçlar, kişiye her zaman taze ve dinç bir hava verir.

Saçlarınızı dümdüz kullanmak isterseniz, saçınızı yıkadıktan sonra düzleştirici bir serum uygulayın. Saçınızı ince 6uçlu bir tarak yardımıyla hafifçe yana doğru ayırın. Fön çekerken oval bir fırça kullanın. Fönden sonra saçınıza doğal ve parlak bir görünüm vermek için John Frieda Frizz Ease Yüzde Yüz Parlaklık Veren Saç Spreyi (27 TL) (6) kullanmayı da ihmal etmeyin. Bu şekilde elektriklenmeyi de önlemiş olursunuz. Bu ürün hafif ve yağsız formülü ile saçlara yoğun bir ışıltı kazandırıyor, elektriklenmeyi yatıştırıyor.

Düz saçlarınızı hareketli elbiseler ile birlikte kullanmanız hoş bir uyum sağlayacaktır. Dışarıda vakit geçirecekseniz paltonuzla birlikte de hoş bir görünüm sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir