1Koton yeni sezonda özgür, romantik ve iddialı

Koton, 2016 İlkbahar-Yaz sezonu için hazırladığı yeni koleksiyonlarını, 3 Şubat 2016 tarihinde Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen bir lansman ile tanıttı. ’An Optimist Spring Escape teması ile hazırlanan koleksiyonlar; bu sezona özgür, iyimser, romantik ama bir o kadar da iddialı bir hava estirmeye hazır olduğunu kanıtladı. Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz ve Koton’un son dönemdeki en önemli global transferlerinden biri olan Koton Tasarım Direktörü Isham Sardouk’un ev sahipliğinde düzenlenen lansmana, Koton’un Kreatif Danışmanları Başak Kocabıyıkoğlu ve Defne Kocabıyıkoğlu başta olmak üzere moda dünyasının önemli isimleri katıldı.

Bu sene yurt dışında daha çok mağaza açacağız

Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz, aynı zamanda Koton’un global bir moda markası olma yolunda hayata geçirecekleri planlar ile ilgili olarak “2016 yılında, ilk defa yurt dışında açacağımız mağaza sayısı, yurt içinde açacağımız mağaza sayısından fazla olacak. 2015 yılını, 159’u yurt dışında olmak üzere toplam 434 mağaza ile kapattık. Bu yıl da açmayı hedeflediğimiz 91 mağazanın 51’i yurt dışında olacak.” dedi.

2Canlı, enerjik ama bir yandan da romantik bir esinti sunan geniş bir koleksiyon hazırladık

Koton 2016 İlkbahar- Yaz Koleksiyonu ile ilgili olarak da konuşan Yılmaz, “Koton 2016 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu, özgürlük hissini en güçlü haliyle şehir hayatına adapte eden ve yeniden yorumlayan bir koleksiyon oldu. Tasarım Direktörümüz Isham Sardouk’un da moda dünyasında edindiği birikimden yararlanarak canlı, enerjik ama bir yandan da romantik bir esinti sunan geniş bir koleksiyon hazırladık. Beğeneceğinize eminiz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Koton kadını bu sezon özgür, iyimser ve romantik

Koton 2016 İlkbahar-Yaz Kadın Koleksiyonu, bu sezon son derece özgür, iyimser ve romantik. İddialı şehir kadınını hayal ederek hazırlanan tasarımlar, iyimser bir ilkbahar-yaz kaçamağı sunuyor.

3Uzak diyarlarda özgür bir İlkbahar-Yaz kaçamağı: Koton Ole

Koton 2016 İlkbahar-Yaz Ole Koleksiyonu bu sezon, Ole kızını uzak diyarlarda özgür, eğlenceli, müzik, doğa ve güneş dolu bir İlkbahar-Yaz kaçamağına davet ediyor. Koton 2016 İlkbahar-Yaz Ole Koleksiyonu içinde kullanılan malzemeler arasında denim, uçuşan dokular, püsküller, fırfır ve volanlar, ince kotonlar dikkat çekiyor.

Koton Erkek Koleksiyonu’nda hem iş hem de oyun zamanı başladı

Koton 2016 İlkbahar-Yaz Erkek Koleksiyonu; bu yaz ‘iş’ ve ‘oyun’u günlük hayatında buluşturan bir şehir erkeğinin gardırobunu baştan yaratıyor. Koleksiyon lacivert, beyaz, gökyüzü mavisi, bej, zeytin, kahve ve tütün tonları ile sezona iddialı bir giriş yapıyor. Koleksiyonun detay tonları arasında ayrıca ahududu ve yeşil de göze çarpıyor.

4Koton Plus’dan her tarza özel

Koton Plus 2016 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda her tarza hitap eden alternatifler mevcut.  Keskin şekillerin, geometrik çizgilerin ve sert kesimlerin ön planda olduğu, siyahtan pudraya tüm pastel renkleri içeren Monumental Geo yelpazesi; Koton Plus kadınlarına rahatlığı şıklıkla birleştiren birbirinden kullanışlı bluz ve pantolonlar sunarken; etnik desen tutkunları için hazırladığı 70’s Indigo Traveler’s ile hippie ve boho referansların çizgileri ön plana çıkarıyor.

Dilek Hanif for Koton

Moda dünyasının güçlü ismi Dilek Hanif’in en özel tasarımları Dilek Hanif for Koton Koleksiyonu altında 2016 İlkbahar-Yaz sezonunda da moda tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Dilek Hanif’in zarif çizgisini taşıyan tasarımlar, yeni sezonda da iddiasını koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir