Olivier Lapidus, 27 Eylül’de Paris’te Le Grand Palais’de sunulan Lanvin’deki ilk koleksiyonu için, modanın özüne geri döndü ve koleksiyonunda 21. yüzyılı yansıttı.

Tasarımcının en sevdiği renkler olan zümrüt yeşili, siklamen, yakut, soluk mavi, siyah beyaz ve altın tonları stil alfabesini -kimono kolları, pagoda kolları, bükülmüş ya da alevlenen modeller, yassı yaylar ve geometrik kesikler- ortaya çıkarıyor. Lanvin’in yaratıcı, çağdaş ve arzu nesnesi tasarımları, İlkbahar-Yaz sezonunda yenilenerek dönüyor.

Olivier Lapidus, yeni sezon koleksiyonu için ilhamını figüratif unsurlardan alıyor. Art Deco stilden alan seride markanın ismi ve baş harfleri bile, Art Deco yazı tiplerinde, “LANVIN” ve “JL” haline geliyor. Lanvin, yeni sezonda hafif ve eğlenceli bir yaz mevsimi vadediyor.

 

Zarif elbiseler, çıplak omuzlar, kompleks kesimler; uzun, kısa ve İspanyol paça pantolonlar sezonun ana siluetlerini oluştururken, kumaşlarda: ipek jorjet, ipek krep, kapitone pamuklular dikkat çekiyor.

 

Olivier Lapidus için yeni bir meydan okuma olan aksesuarlar koleksiyon bünyesinde cömertçe sunuluyor. Güneş gözlüklerinde Lanvin ismi gizemli şekilde yer alırken, elektrik mavi botlar ve sırt çantaları dikkat çekiyor. Kolyeler, boyunluklar, küpeler, soluk altın veya rutenyumdan bilezikler, Jeanne Lanvin’in papatya ve yonca elementlerini le 30’lu yılların esintilerin taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir