Malva Kozmetik kendini sürekli yenileyerek optimum estetiğin kapısını açıyor ve dünyada lider olma yolculuğuna devam ediyor.

Malva Kozmetik 2004 yılında Ukrayna’da kurulmasından bu yana, Malva ve Topface markalarıyla kozmetik endüstrisinde lider firmalardan biri konumunda. Yüksek kaliteli ürünleri, rekabetçi fiyatları ve yılların vermiş olduğu birikimiyle renkli kozmetik alanında göz, tırnak, dudak, yüz,  cilt bakımı ürünleri üretimi gerçekleştiren firmayı Genel Müdür Enver Ferhan ve Genel Müdür Yardımcısı Cihad Ferhan ile gerçekleştirdiğimiz röportaj ile daha yakından tanıyoruz…

topface

Öncelikle Malva Kozmetik ve Topface markasının sektördeki hikayesini öğrenebilir miyiz?

“Malva kozmetik Ukrayna’da Malva markası ile 2004’den beri faaliyet göstermektedir. Malva markamız Ukrayna ve Rusya’da pazar liderleri arasında olup yoğun talep görmesi doğrultusunda kaliteli ürün ve uygun fiyat politikası ile Türkiye’de Topface markamızı hayata geçirdik. Bütün kalite belgelerine sahip olan firmamız ile Gebze Kocaeli’de 6000 metre karelik alanda hizmet vermekteyiz. 2015 yılında İMMİB tarafından düzenlenen ihracatın yıldızları ödül töreninde ihracatın en hızlı yükseleni ödülünü alarak, gururla yolumuza devam ediyoruz.”

hd

Ürünleriniz neler?

“Renkli kozmetikte akla gelebilecek her türlü ürünü fabrikamızda üretiyoruz. Fondötenler, pudralar, allıklar, maskaralar, ojeler gibi geniş bir ürün yelpazesine sahibiz.”

 

Kocaeli’de 6000 metrekarelik fabrikanızda üretim yapıyorsunuz. Ürünlerinizin hangi kanallarda satışını ve dağıtımını gerçekleştiriyorsunuz? Son tüketiciye nasıl ulaşıyorsunuz?

“Şuan ki satış stratejimiz sadece ihracat odaklı. Hedef ülkelerimizde markamıza değer veren bayiler ile anlaşarak ülke şartlarına ve tüketici taleplerine göre satışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bazı ülkelerde network ağını kullanırken bazı bölgelerde ise direk satış üzerinden ilerliyoruz. 2017 yılı ile birlikte iç pazara girmek için planlamalarımızı belirlemeye başladık. Yakın zamanda Topface’i Türkiye’de kozmetik mağazalarında görmeye başlayacağız.”

magic

İhracat faaliyetlerinizi öğrenebilir miyiz? Kozmetikte hangi pazarlara girmeyi hedefliyorsunuz?

“İhracatta başarı ancak ülke bazlı planlamalar sayesinde oluşuyor. Bundan dolayı öncelikle ülkelerin kültürlerini öğrenerek nihai tüketicilerin taleplerini belirliyoruz. Farklı satış stratejileri kullanarak markamız Topface’i ülkelerde bilinen markalar arasına katmaya çalışıyoruz. Doğru pazarlama teknikleri sayesinde kısa zaman zarfında başarıya ulaşmış oluyoruz. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde öncelikle Ortadoğu ülkelerinde ilk üç marka içinde olabilmek ve akabinde Asya ve Afrika ülkelerinde de büyümeyi hedefliyoruz.”

bbcream

Peki ya fuar katılımlarınız? Topfacei hangi fuarlarda göreceğiz?

“Nisan 2017’de İstanbul’da düzenlenecek olan Beauty Eurasia fuarına, Mayıs 2017’de Dubai’de gerçekleşecek olan Beauty World fuarına, Ekim ayında ise Moskova Intercharm fuarına, Ukranya Kiev’de ki Intercharm fuarına, Suudi Arabistan Riyad’da olan Saudi Health & Beauty fuarına ve son olarak da Fas’ta olan CBHEXPO Kozmetik ve Hijyen fuarına Topface ailesi olarak katılacağız.”

Son dönemlerde kozmetik ürünlerin doğal ve sağlığa uygun olması sık sık gündeme geliyor. Siz bu konuda neler söylemek istersiniz? Üretim noktasında ne tür hassasiyetleriniz var?

“Özellikle renkli kozmetik ürünlerin hepsi direk olarak cilt ile gün boyu temasta olduğu için vazgeçilmez olan nokta insan sağlığıdır. Sağlık bakanlığımızın ve uluslararası yönetmeliklerin koymuş olduğu tüm kuralları güncel olarak uygulamaktayız. Ürünlerimiz düzenli periyotlarla güvenilir uluslararası laboratuvarlara gönderilip testlerden geçmektedir. Aynı şekilde yeni ürünleri piyasaya satışa çıkarmadan önce de tüm testlerinden emin olmaktayız. Aksi halde günden güne zorlaşan ülke kayıtlarından geçmemiz mümkün değildir. Üretim kısmında ise tamamen Intertek firmasından almış olduğumuz ISO 9001 ve ISO 22716 yönetmeliklerini katı bir şekilde uygulamaktayız. Hijyen vazgeçilmez kurallarımızdan olup hem ürün kalitemizi hem de işçi sağlığımızı korumaktayız.”

miracle

2017 yılı kozmetik trendleri  hakkında neler söylemek istersiniz? Şu zamana kadar sektöre sunduğunuz en inovatif ürününüz nedir?

“Geçen sezonun mat ruj trendi 2017 yılında da devam etmektedir. Nude renkler yine çok revaçta. Bununla beraber koyu tonlar dediğimiz bordolar, mürdüm tonları en çok satılan renkler arasında yerini almaktadır. 2. dönemde ise daha parlak, ışıltı ve metalik ürünlerin piyasaya girmesini bekliyoruz. Bu sezon highlighter, primer base ve kaş boyama ürünlerimiz ile sektöre başarılı bir şekilde giriş yaptık.”

Son olarak eklemek istediklerinizi öğrenebilir miyiz?

“Topface ailesi olarak günden güne büyümekte ve markalaşma yolunda ilerlemekteyiz. Tüketicilerin bilinçlenmesi sayesinde zamanla kalitesiz ürün grubu diye nitelendirdiğimiz segmentin yok olmasını umuyoruz.”

 

#MalvaKozmetik #Topface #Röportaj #güzellik

One thought on “Malva Kozmetik Topface markası ile Türk kozmetik pazarında”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir