Uzun yıllar süren AR-GE ve pazar araştırması çalışmalarının ardından, “Önce kalite” ilkesi ve profesyonel saç bakım ürünleri ile Türkiye kozmetik pazarına başarılı bir giriş yapan Mjito Kozmetik, gelişmiş üretim teknikleri ile tüketicinin hizmetine sunulan yüksek kalitede ürünleriyle kısa sürede tüketici güvenini kazandı. Mojito Kozmetik’in bu yükselişini, Marka Müdürü Merve Aslan değerlendirdi;

Mojito Kozmetik’in kuruluş serüveninden bahseder misiniz?

Mojito Kozmetik firması, kozmetik  sektörüne profesyonel kozmetik ürünleri üretimi yaparak sektöre yeni bir soluk getirmiş ve  bu konuda yıllar içinde sahip olduğu deneyimini, yeni bir marka ile tüketicinin hizmetine sunmuştur.  Her zaman ilkeli ve kaliteli üretim anlayışıyla hareket etmeyi kendine misyon edinen bir firma olan Mojito Kozmetik; sektöründeki ithal ürünlerin kalite seviyesini yakalamak adına bünyesindeki ar-ge ekibiyle kaliteyi yükseltme amacı taşıyıp,  öncelikle yerli tüketicinin ihtiyaçlarını karşılamak ve dünyaya açılma planları yapan genç ve profesyonel ekibiyle sektöre yep yeni bir soluk getirecektir.

Ürün çeşitlerinizden bahsedelim. Mojito Kozmetik tüketicilerini neler bekliyor?

Tamamı profesyonel kadın ve erkek ürünleri  olmakla birlikte, ürün gamımızda 100‘e yakın çeşit bulunmaktadır. Saç bakımı, saç renklendirici, cilt bakımı ve şekillendirici ürünleri bünyemizde bulunmaktadır.

İhracat hedeflerinizden bahseder misiniz?

Öncelikli hedefimiz her zaman yerli tüketicinin ihtiyaçlarını karşılamak olsa da elbette tüm dünyaya ulaşmakta istiyoruz. Çünkü firma ilkelerimizden biri de,  yurtiçi piyasasındaki ithal girdilerin cirosunu azaltarak ülke ekonomisine bir nebze de olsa katkı sağlamaktır. Ama kurulduğu ilk günden itibaren dünyanın hemen hemen her kıtasında dağıtıcı firmalarla görüşerek ürünlerimizi göndermek için tüm dünyayı dolaşıyor, misafirler davet ediyoruz.

Profesyonel ürün denilince ne anlamalıyız?

Kuaför sektörünün kullandığı kozmetik ürünleri en basit açıklama olacaktır. Bu noktada gerçek hedef kitlemiz, erkek ve kadın kuaförleridir. Ürünlerimizin nihai tüketiciye kuaförlerden satılmasını hedefliyoruz.

2018 yılı için yeni Ar-ge çalışmalarınız var mı?

Geniş kadromuz her daim Ar-Ge yatırımlarına önem vermekte ve her zaman daha da iyiyi hedeflemektedir. Ürünlerimizi geliştirmek, ürün çeşidimizi artırmak ve tüketici tarafından talep edilen ihtiyaçları anında karşılamak adına bünyemizdeki ar-ge çalışanlarımızla bu gayreti veriyoruz. Firma olarak Türkiye ve dünyadaki saygın tedarik firmaları ile çalışmayı kendimize ilke edindik. Kozmetik personelimiz düzenli eğitim programlarıyla ürünler ve ürün teknikleri  hakkında bilgilendiriliyor. Kuaför sektörünün ihtiyaçlarına uygun yüksek kalitede profesyonel ürünler üreterek, Türkiye’de ki kuaför sektörü için ciddi atılımlar yapmış bulunmaktayız.

Ambalaj en etkili pazarlama…    

Ürün ambalaj tasarımlarınızdan bahsedelim. Bildiğimiz kadarıyla size ait, bu fikir nereden çıktı? Herhangi bir eğitim mi aldınız yoksa başka bir arka planı mı var?

Mojito Kozmetik Firması’nda Marka Müdürü ve Ürün Tasarımcısı olarak görev almaktayım. Güzel Sanatlar Grafik Tasarım mezunuyum ve yaklaşık 10 senedir Türkiye’de ses getirmiş köklü kozmetik firmalarında gerçekten işinde tecrübeli isimlerle çalışarak hem mesleğimde deneyim kazandım hem de sektöre yeni bir bakış açısı ile yeni tasarımlar kazandırdığımı söyleyebilirim. Ambalaj en etkili pazarlama araçlarından biridir. Özellikle kozmetik sektöründe ambalaj tasarımının yeri oldukça önemlidir. İyi tasarlanmış bir ambalaj tüketicide ürünü alma isteği ve o an içini açma isteği uyandırır. Yani merak uyandırır. Eğer ambalaj tüketicinin o ürünü eline almasını sağlamışsa başarmışsınız demektir. Marka tüketici için güvenin sembolüdür. Ürün tasarımcısı ve marka müdürü olarak tüketicinin isteklerini ön planda tutup, iyi analiz ederek, ambalajlara da yansıtmaya çalışıyoruz. Kadınlar özellikle ambalajın albenisine ve markanın imajına dikkat etmektedir. Seçmiş olduğum meslek günümüzün en aktif ve ürün gamı sürekli olarak değişkenlik gösteren sektöründe olduğu için oldukça şanslı hissediyorum kendimi.

Özellikle vurgulamak istediğiniz bir şey var mı?

Mojito Kozmetik için yeni doğmuş bir bebek diyorum ben. Ve uyum içerisinde olduğumuz ekip arkadaşlarımızla bir yola çıktık. Bu bebeği büyütüp içerisinden koca bir cevher çıkartmaya söz verdik. Mükemmel fikirlerimiz var. Hali hazırda içinde olduğumuz sektöre yepyeni fikirler ve ürünlerle gireceğimiz günü sabırsızlıkla bekliyoruz. Tüketicinin de ürünlerimizi benimseyeceğini ve markamızı telaffuz ederek talep edeceğine inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir