shutterstock_126884252Farklı bir dönemi tema olarak kendinize örnek almanız da, yılbaşı gecesi için saç modeli seçmenizde yardımcı olabilir.

Tepe kısmı bombeli, hoş bukleler hem nostaljik hem de şirin bir görünüm yakalamanızı sağlar. Ayrıca yüzünüz çok yuvarlaksa, tepede bombeli tarzlar yüzün yuvarlaklığını dengeler. Aralara ufak örgüler de eklemeyi deneyebilirsiniz. Diz boyunda, kabarık elbiseler tam da bu saçın tarzı.

 

Kırmızı ruj, desenli bir manikür veya renkli farlar ile saç modelinizi yalnız bırakmamanız ve yılbaşı ruhunu genel şıklığınıza katmanız mümkün.

Saçlarınıza fön çekmeden önce nemli saç köklerine köpük uygulayın. Sağ, sol ve üst olacak şekilde saçınızı üç tutama ayırın. Yanlardaki saçları aşağı ve içeri doğru kalın bigudilerle sararken tepedeki tutamı geriye doğru bigudi ile sarın. Bigudileri çıkardıktan sonra saçın dışa doğru kıvrılmasını sağlayacak şekilde tarayın. Ön kısımdaki saça krepe yaparak kabartın ve üstte kalan kısımlarını hafifçe düzelterek alttaki karışık tutamları kapatın. Kalıcılığını arttırmak için saç spreyi kullanmayı unutmayın.

ŞIK ve ASiL BURGULAR

Kırmızı Halı modeli de diyebileceğimiz bu tarz, ünlülerin özel gecelerde en çok tercih ettikleri modeller arasında. Saçın iki yana ayrılması ve burularak arkada birleştirilmesi ile yapılacak en basit uygulama bile görünüşünüze asil bir hava katacaktır. Burgular topuz ve atkuyrukları ile de kullanılabilir. Bu iki kullanım da çok şık olacaktır. Uygulaması oldukça basit bir model olan burgular için nemli saçınıza köpük uygulayın ve elinizle vereceğiniz hareket yardımıyla kurutun. Saçı, gözün dış köşesinin hizasından ayırın ve alın hizasından enseye kadar saçı ikiye ayırın.

Ayırdığınız kısımlardan daha çok saç olan kısımdan başlayarak, ince iki tutam alıp çapraz şekilde birbirine dolayın. Geriye doğru bu işlemi yapmaya devam ederken yeni saç tutamlarını burgunun içine katın. Enseye geldiğinde saçı topuz şeklinde dolayın ve metal tokalarla sabitleyin. Aynı işlemi diğer tarafa da uygulayın.

 

HAVALI RETRO – MODERN VİNTAGE

Uzunluğu omuzlarda olan saçlara retro hava katmak çok göz alıcı bir seçim olacaktır. Dümdüz yapıştırdığınız 9saçlarınızı yandan ayırıp kıvrımlı efektler vererek eski filmlerdeki o özenilen saçları elde edebilirsiniz.  Saçınız nemliyken diplere hacim veren Urban Care Spray Style Guide Volume – Doğal Hacim Veren Sprey (20,90 TL) (9) uygulayın. Saçınıza maksimum hacim ve parlaklık sağlar. Kullanmadan önce çalkalayarak spreyi 30cm uzaktan uygulayın. Saçlarınıza hareket ederek sıkınız.Sprey sıktıktan sonra yandan ayırın ve orta kalınlıkta bir fırçayla kurutun.

Daha sonra saçları dalgaları yüze bakacak şekilde maşayla kıvırın. Kafanız öne doğru eğik bir şekilde saçlarınızı dipten uca tarayın.  Bu şekilde buklelerin belirginliğini de ortadan kaldırmış olacaksınız. Son olarak elektriklenmeyi önlemek için şekillendirici bir spreyi saçın üst kısımlarına uygulayın.

Ve işte: modern dokunuşla yorumlanan vintage  bir görüntü. Bu model hem jeanle, hem de şık bir elbiseyle harika görünecektir.

 

GÖSTERİŞLİ DAĞINIK

Saçların doğal görünmesini sağlayan ve uğraşılmamış hissi veren bu tarz Fransız kadınlardan ilham alınarak tasarlanmış. Rahat, salaş, uğraşılmamış gibi duran bu görüntüyü sağlamanın en önemli püf noktası net saçlardan kaçınmak. Hafif nemli saçlara saç spreyini sıkın ve başınızı öne eğmeden vigo yardımıyla kurutun.

 

HAREKETLİ PERÇEMLER

Perçemler saçın gösterişini arttırmak için en anlamlı noktalardır. Perçemli saçlara sahip olanlar için önereceğimiz modeller saç uçlarını fırça yardımıyla hareketlendirerek saça havalı bir form verilerek yapılan modellerdir.

 

ASİMTRİK KESİMLER

Uzun saçlarınız yoksa marjinalliğinizi konuşturma zamanı! Asimetrik saç kesimleri yüz hatlarına güvenenlerin vazgeçemediği kesimlerdir. Arkası kısa, önleri çene hizasından biraz uzun ve öne doğru sivri tutulan bu modeller sizi daha dinamik ve genç gösterecektir.

 

IŞILTILI SAÇ AKSESURLARI

Düz bir saç modelinin üzerine sofistike altın bir toka kullanarak tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

Başka bir aksesuar ise doğadan bir esinti olan çiçek görünümlü tokalardır. Bu sayede yaptığınız saç modelleriyle kendinize daha romantik bir hava katabilirsiniz.

Tel tokalar artık sadece toparlayıcı olarak kullanılmıyor. Siyah, beyaz, dore, bronz gibi birçok rengini bulabileceğiniz tel tokalar ile saçınızda farklı görünümler oluşturabilirsiniz. Onları değişik şekil ve biçimlerde saçınıza takarak birbirinden değişik modeller elde etmeniz mümkün.

Bu sene saç aksesuarları çok moda, bu sebeple piyasada çok çeşitli ve değişik saç aksesuarları bulmak sizin için çok kolay olacak. Saçınıza hiç bir şey yapmasınız bile bu aksesuarlarla çok konuşulacaksınız.

Düşük topuzlarda, yarım toplu saç modellerinde kullanacağınız kurdeleler ise size ayrı bir hava katacak.

Yılbaşına özel tasarlanmış figürler içeren saç aksesuarlarını denemenizi tavsiye ederiz. Böylece Yılbaşına özel, dikkat çekici bir tarza pratik bir şekilde sahip olabilirsiniz. Kardan adam, geyik, kar tanesi, fiyonk benzeri figürler saç aksesuarı seçerken aklınızda olsun…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir