pantene-histidinPantene’in saça hücresel düzeyde nüfuz eden Histidin içeren saç bakım kremi formülü, saça derinden etki ederek saçın doğal gücünü korumasına yardımcı oluyor

Tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmeye odaklanan P&G’nin dünya lideri saç bakım markası Pantene, saç bakım kremlerindeki Histidin teknolojisiyle saça yüzeysel değil, hücresel düzeyde etki ederek saçlardaki mineral kirliliğini azaltmaya yardımcı oluyor. Bu sayede saç dokusunun doğal gücünü de koruyarak güzel ve sağlıklı görünen saçlara kavuşturuyor.

Araştırmalar, saç dokusundaki mineral birikiminin, güçlü ve sağlıklı görünüme sahip dokuları olan bir saça kıyasla kusurlu bir görünüme sebep olduğunu gösteriyor. Saçın içindeki bu mineral birikimi arttıkça saç parlaklığını, dokusunu ve nihayetinde sağlıklı ve güzel görünümünü kaybediyor. Bu nedenle Pantene, saçları içten dışa güçlendirecek bir çözüm arayışına girdi ve saç bakım kremlerinin formülüne eklenen Histidin ile mineral birikimini azaltarak saça güç vermek için formülün derinlemesine nüfuz etmesini sağladı. Pantene’in yeni saç bakım kremleri, bazılarının aksine yalnızca görünen yıpranmayı gizlemek yerine saçları içten dışa sağlıklı görünen bir hale getiriyor ve saçın en güzel halini ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor.

P&G Beauty Saç Stilisti Önder Tiryaki; “Kadınlar her zaman güzel ve sağlıklı görünen saçlara sahip olmak istiyor ancak güçlü saçlar için derinlemesine bakım gerekiyor. Pantene’in her bir saç telini koruyan saç bakım teknolojisi Histidin ile saçlar daha güçlü, daha parlak ve sağlıklı görünüyor*. Böylelikle kadınlar saçlarında yeni saç trendlerini denemekten korkmuyor” diyor.

Histidin nedir?

  • Histidin vücut tarafından üretilen, %90’ı proteinden oluşan ve saç dokusunun temel bileşenlerinden biri olan doğal bir moleküldür.
  • Pantene’in saç bakım formüllerine eklendiğinde saça hücresel düzeyde etki ederek mineral birikimini azaltmaya içeriden başlar.
  • Saça zarar veren nedenleri ortadan kaldırarak doğal gücünü korumasına yardım eder

 

#Pantene #PanteneSaçBakımKremi #Histidin #SaçBakım #BeautyTurkey #BeautyTurkeyDergisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir