Avon, hayvanların kullanılmadığı test yöntemlerin geliştirilmesi, onaylanması ve düzenlemelere sokulmasını destekleme konusunda sergilediği süregelen taahhütüyle, Hayvanlara Etik Muamele için Mücadele Edenler (PETA) Derneği’nin, “Düzenlemede Değişim için Çalışan” şirketler listesine eklendi.

Otuz yılı aşkın süredir, güvenlik testlerinde hayvanların kullanılmadığı yaklaşımlar geliştirmek için aktif olarak çalışan Avon’un Operasyon Direktörü Jonathan Myers konuyla ilgili; “Ürün güvenliğini kanıtlamak için hayvanlar üzerinde test yapılması gerektiğine inanmıyor ve dünyanın hiçbir yerinde ürünlerimizi hayvanlar üzerinde test etmiyoruz. PETA’nın onayını almış olmaktan büyük bir memnuniyet ve gurur duyuyoruz. PETA’nın onayı, hayvanların kullanılmadığı yöntemlerin geliştirilmesi ve desteklenmesi konusunda uzun zamandır sürdürdüğümüz çalışmaları teyit etmekle kalmıyor, aynı zamanda Avon’un aylar süren görüşmeler sonucunda geliştirilen değişime önderlik etme konusundaki köklü taahhüdü ve istekliliğinin anlaşıldığını da gösteriyor” dedi.

PETA Kıdemli Başkan Yardımcısı Kathy Guillermo ise: “Avon’u, “Düzenlemelerde Değişiklik için Çalışanlar” listemize dahil etmekten mutluluk duyuyoruz. Şirketin, hayvanlar üzerinde testlere son verme ve hayvanların kullanılmadığı yöntemlerin geliştirilmesi konusundaki kararlılığından ne kadar etkilendiğimizi belirtmek istiyoruz. Tedarikçileriyle birlikte, Avon ürünlerinde kullanılan malzemelerin hayvanlar üzerinde test politikaları konusunda çalışan bu şirketle ortaklığımızı sürdürmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

Ürün güvenliği felsefesini “hayvan haklarına saygı” odağında sürdüren AVON, bu konuda yürüttüğü çalışmaların dünya çapındaki düzenleyici kurumlar tarafından kabul görmesini desteklemek için, In Vitro Bilimler Enstitüsü ve Uluslararası İnsani Toplum Derneği (HSI) gibi kurumlarla da işbirliği yapıyor.

Avon, düzenlemelerin zorunlu kıldığı tüm hayvanlar üzerindeki testlere son vererek, Çin’de satış yapan global güzellik şirketleri arasında*, tüm markalarında malzeme ve ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesine son veren ilk şirket oldu.

*Euromonitor International (Nisan 2019) en büyük 10 global güzellik ve kişisel bakım şirketleri araştırmasına göre.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir