Şehirde yaşayan insanların sorunlarının temelinde yatan stres ve düzensiz beslenme gibi faktörler birçok hastalığın habercisi olduğu gibi saç dökülmesi sorununun da temel sebepleri arasında yer alıyor. Yaş ortalaması gittikçe düşen bu sorunun çözümü için hem bütçeyi aşmayan hem de başarı oranı daha yüksek olan alternatif tedavi yöntemleri araştırılmaya devam ederken saç ekimi için geliştirilen Saç Simülasyonu tek seansta ve aynı gün yeni bir görünüme sahip olmayı mümkün kılıyor.

Dünya’da son teknoloji kellik kapatma yöntemi olarak adlandırılan Saç Simülasyonu günümüzde en çok tercih edilen saç uygulaması. Doğal bitki köklerinden elde edilen boyalar ile kafa derisine uygulanan bu yöntem, hem kadınlara hem erkeklere rahatlıkla uygulanabiliyor. Acı çekmeden, ameliyatsız olarak gerçekleştirilen ve sadece bir kaç saat içinde insanların yepyeni bir görünüme kavuşmasını sağlayan Saç Simülasyonu kişinin kendini özgüvenli hissetmesinde de önemli bir rol oynuyor.

Saç, Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı, Eğitmen Master Figen Aktosun, Saç Simülasyonunun diğer yöntemlere göre çok daha farklı gerçekleştiğini söyleyerek saç dövmesi de denilen saç simülasyonunun, seyrek ve kel olan saçların aralarına girilip deri ve saç arasındaki kontrastı ortadan kaldırarak aynı zamanda da yumuşak bir renk geçişi sağlayarak kelliğe çözüm sunuyor. Bu yöntemin acısız, ameliyatsız ve konforlu bir şekilde gerçekleşmiş olması ise en önemli özelliği. Uygulama yapılan kişi uygulama sonrasında hemen normal hayatına devam edebiliyor. İşlemin, saç dökülme oranları ve kellik dereceleri hesaplandıktan ve ayrıca kişinin doğal saç rengine en yakın boya karışımı tespit edilip, hazırlandıktan sonra yapılması gerektiğini ifade etti.

Birkaç Saat İçerisinde Yeni Görünüme Kavuşun

Saç Dövmesi ya da Saç Gölgelendirme olarak da bilinen Saç Simülasyonu tedavisinin püf noktası ise kişinin saç rengi ile uyumlu renkler seçilmesi ve işlemin doğru katmana uygulanması… Bu uygulama,  yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişen 3 ile 5 saat arasında süren bir zaman diliminde tamamlanabiliyor. Yeni bir görünüme kavuşmak için saç ekiminde 1 yıl beklemek gerekirken, saç simülasyonunda 1 gün yeterli oluyor. Üstelik işlemin kalıcılığı 5-8 yıl arasında değişiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir