Ayakkabı Dünyası, klasik ile spor arasındaki sınırları ortadan kaldırdığı İlkbahar/Yaz Kadın Koleksiyonu ile sokak stilini renkli hale getiriyor. Fütürizm ve atletizm akımının ağırlığını hissettirdiği koleksiyon enerjisini ve gücünü günlük koşturmacaya yansıtan özgüveni yüksek ve güçlü kadınlar için tasarlandı. Yeni koleksiyonda en ince noktasına kadar düşünülen detaylarla renklerin harmonisi desteklenirken, aynı zamanda tasarımlara elegan bir hava veriliyor.

Geçtiğimiz sezonun gözde tasarımlarından ugly sneaker’lar, bu yıl atletizm akımının temsilci olarak koleksiyonda bayrağı taşıyor. Atletizm akımını temsil eden ve hantal sneaker’larla trend bir görünümü sunan modeller neon, parlak, göz alıcı jakar ve küçük kumaş detaylarla koleksiyonun başrolünde yer alıyor. Sezonun gözdeleri trok ve yıldızlı detaylar sıklıkla karşımıza çıkıyor.

Beyaz sneaker’lar, iç astarlarda ve bağcıkta ekose ve kare detaylarla sportif görünüme küçük klasik dokunuşlar yapıyor. Zamansız tasarımlarla ciddiyete karşı duran ve günlük hayata kolayca adapte olan beyaz sneaker’lar da düz beyazın üzerine çiçek desenler, leopar baskılar ve ışıltı-taş detayları sezonu renkli ve eğlenceli hale getiriyor.

Egzotik bir tasarım olan leopar desen, bu sezon desenli tasarımlardan ilham alınarak tasarlanan tabanlar da öne çıkıyor. Sezonun moda trendi leopar, formal kadın koleksiyonun da ve platform topuklarda da kendini gösteriyor. Ayakkabıların ön ya da arka detaylarında yer alan, topukta ya da tabandaki leopar desenler vamp kadın temasını vurguluyor.

Kumaş, keten ve desen detaylarıyla zamansız renkler ve tasarımlar bir araya geliyor. Nude ve bej renk tonu trendi, kum ve güneş tonlarına sıklıkla eşlik ederken hacimli ve kalın tabanlar, 3D efektler, gösterişli tabanlar ve leopar desenler yeni sezonda kadınların gardırobunda yerini alıyor. Yılın yükselen trendi kalın çirkin taban modası, bu yaz sandaletler de minimal ve zarif görünümlerle dikkat çekiyor.

Feminen tarzın öncüsü topuklu ayakkabı modelleri, birbirinden farklı renk ve model seçenekleriyle havalı bir duruş sergiliyor. İçi ve dışı rugan sade topuklular işlevsellik ve fonksiyonellikten vazgeçemeyen kadınların ilk tercihi olurken, önü ve arkası açık detaylarla hazırlanan feminen bootie’ler asi ve modern ruhu yakalamak için güçlü bir stil ortaya koyuyor. Topuklu modellerde bant detayı ön plana çıkıyor. Keten ve kumaş detaylar, kısa, küt ve kalın topuklarda yerini alıyor.

Ayakkabı Dünyası 2019 İlkbahar/Yaz Kadın Koleksiyonu’nda yer alan modelleri keşfetmek için mağazaların yanı sıra ayakkabidunyasi.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir