2Moda ve Stil Danışmanı Esra Seziş Kiğılı Tarz-ı Bahar Sonbahar Kış 2015-16 etkinliğinin ikincisini 15 Eylül’de Cemile Sultan Korusu’nda düzenliyor

Geçtiğimiz Mayıs ayında ilki gerçekleşen Tarz-ı Bahar Etkinliği, bu kez sonbahar- kış koleksiyonlarının sergileneceği ikincisiyle sürüyor. Katılımcısı ve ziyaretçisiyle büyük ses getiren etkinlik, bundan böyle yılda 3 kez tekrarlanacak. İlkbahar-Yaz, Abiye ve Sonbahar- Kış konseptleriyle, Türk firmalarının koleksiyonları yurt içi ve yurtdışından alıcıların beğenisine sunulacak.

Tarz-ı Bahar global bir marka olma hedefiyle büyüyecek!

15 Eylül 2015’ de, yine Cemile Sultan’ da düzenlenecek etkinlik, bu kez bir defile olmanın yanı sıra, giderek büyüyen muhafazakâr giyim pazarı için iyi ticari bir platform sunmayı hedefliyor. Bilindiği gibi Türkiye yıllık 39,3 milyar dolarla İslami giyim harcamasıyla dünyada başı çekiyor. Sektörün dünyada 266 milyar dolarlık bir ciroya sahip olması ve 2019 yılına kadar 484 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu nedenle 1Tarz-ı Bahar Etkinliği de giderek daha etkin ve katılımı yüksek global bir “marka” olma hedefiyle büyüyor. Bu yaklaşımla Eylül etkinliğinden başlayarak, İTO’nun da desteğiyle, yurt içi ve dışından önemli alıcıların etkinliğe katılım için davet edildiği belirtiliyor.

Esra Seziş Kiğılı; “Tarz-ı Bahar ile İstanbul’u, muhafazakâr giyimin moda ve ticaret merkezi yapmayı hedefliyoruz.”

Organizasyonun küratörü Esra Seziş Kiğılı, 2.Tarz-ı Bahar’la ilgili olarak şu tüyoları veriyor; “Türkiye’de ilk kez muhafazakâr kesimi hedefleyen bu kadar kapsamlı bir etkinlik düzenledik. Hedef kitlemizin yakından tanıdığı marka ve tasarımcılarla Tarz-ı Bahar’ı büyütüyoruz. Üreticilerimizin yurtiçi ve yurt dışından doğru alıcılarla buluşmasına vesile olmayı, Tarz-ı Bahar ile İstanbul’u, muhafazakâr giyimin moda ve ticaret merkezi yapmayı hedefliyoruz. Etkinlikte sektörün öncü markaları yer alacak.”

Etkinlik Cemile Sultan Korusu “Kır Tepe ”de tüm gün boyunca sürecek.

Cemile Sultan Korusu ev sahipliğinde düzenlenen etkinlik, “Kır Tepe” de gerçekleşecek. Bu kez katılan firmalara özel bir stant tahsis edilecek.  Ziyaretçiler, yine çok özel bir koreografi ve müzik eşliğinde boğazın eşsiz manzarası ile harika bir güne tanıklık edecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir