Uluslararası kozmetik ürünleri fuarı Cosmoprof Bologna 2019’un Türkiye Milli Katılım Organizasyonu bu yıl 12’inci kez İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından gerçekleştirildi.

Güzellik endüstrisi için önemli bir etkinlik olan Cosmoprof Bologna 2019’un 52’incisi bu yıl 14-17 Mart tarihleri ​​arasında İtalya’nın Bologna şehrinde gerçekleştirildi. Fuara 2900’den fazla firma katılırken, 27 ülke pavilyonu yer aldı. Yaklaşık 260 bin ziyaretçiyi ağırlayan Cosmoprof Bologna’da, İKMİB öncülüğünde milli katılımla 18 firma ve bireysel olarak 31 firma olmak üzere toplam 49 firma Türkiye’yi temsil etti.

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, İKMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İmer Özer, İKMİB Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Adıyaman, İKMİB Muhasip Üyesi Tayfun Demir ve İKMİB Sektör Temsilcisi İpek Müstecaplıoğlu fuar katılımcılarını ziyaret ederek başarılar diledi.

“Bu yıl 49 Türk firmamız ile birlikte İtalya’dayız”

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, kozmetik sektöründe dünyanın en büyük fuarlarından biri olan Cosmoprof Bologna’ya İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) olarak 12’inci defa milli katılım organizasyonunu düzenlediklerini söyledi. Pelister, “Bu yıl 49 Türk firmamız ile birlikte İtalya’dayız. Kozmetik sektöründeki yenilikleri yerinde ve yakından takip ediyoruz. Türkiye kozmetik ürünlerinde 2017 yılı ihracatımız 1 milyar 129 milyon dolar iken 2018 yılında 1 milyar 140 milyon dolar olarak gerçekleşti. Sektörün önemli fuarlarına katılarak ihracatının artmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Fuarda, parfüm-deodorant, renkli kozmetik, cilt bakım ürünleri, saç bakım ürünleri, tırnak ürünleri, kişisel bakım ürünleri, sabun, ıslak mendil ve kozmetik ürünler için ambalaj gibi farklı ürün gruplarındaki en yenilikçi teknolojiler ve ürünler sergilendi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir