estetikOp. Dr. Coşkun L. Taşçı, insanın biyolojik saatinin gençken yavaş, yaş ilerlemeye başladıkça hızla ilerlemeye başladığını ifade ederek, bu yüzden var olan gençliği yıpranmaya başlamadan önce korumaya almanın önem taşıdığının altını çiziyor.

Kişinin yaş almasını gösteren, deformasyonunu göz önüne çıkaran ilk noktanın yüzümüzün ifadesindeki belirleyici faktörler olduğunu belirten Taşçı konuyla ilgili bilgi verdi; “Bunlardan birincisi, alt çene kontürünün keskinliği ve yüz-boyun ilişkisini net olarak ayrık olmasıdır. Bu çoğunlukla hastalarımız tarafından yüz ovali olarak da isimlendirilir. Şimdi bahsedeceğim özellikleri ne kadar çoksa kişi o kadar yaşlı durur;

  • Alt çenenin üçgen bir form yerine oval bir form alması,
  • Yanakların çene konturunu bozacak şekilde aşağı sarkması,
  • Gıdının belirginleşip yüz ve boyunu bir bütün olarak göstermeye başlaması.

Yüzün yaşlı görüntüsünde pay sahibi ikinci bölge ise göz çevresidir. Bu bölge o kadar önemlidir ki kişi hakkında oldukça bilgi verir. Yine aşağıda bahsedeceğim durumlar ne kadar çoksa kişinin yaşlı görünme oranı o kadar artacaktır.

  • Kazayağı bölgesindeki kırışıklıklar,
  • Kaşlarda düşüklük,
  • Üst göz kapağı cildinde fazlalıklar,
  • Alt göz kapağı cildindeki gevşeme ve fazlalıklar,

Alt çenenin üçgen formunu geri kazanmak, göz çevresinin aydınlığını ve gençliği geri kazanmak için Endoskopik orta ve alt yüz germe (ameliyatsız yüz germe) işlemi yapılabileceğini ifade eden Op. Dr. Taşçı, tüm bu işlemler için maksimum 30-45 dakika zaman ayrılmasının yeterli olduğunu dile getirerek “İşlem bittikten sonra sosyal yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz” bilgisini aktardı.

 

#Yüzifadesi #Yüz #estetik #güzellik #yaş #yüzgerme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir