Zarif çizgisiyle öne çıkan Dilek Hanif Hazır Giyim Koleksiyonu, 2018 İlkbaharında tasarımlarından stylinge ve çekimlere yansıyan bir değişim ile hayatın her alanında zarafeti özgüvenle birleştiren kadınlara hitap ediyor.

Üç farklı line olarak tasarlanmış

2018 İlkbahar-Yaz Koleksiyonunun 2 line’ı Vincent Van Gogh ve Gustav Klimt’in büyüleyici eserlerinden ilham alarak “Almond Blossom” ve “Flower Garden”ı tasarlayan Dilek Hanif’in sonuncu line olan “Coctail” ise, büyüleyici gece elbiselerinden oluşuyor

Toprak tonları ve pliler göze çarpıyor

Tozpembe, bej, somon, kiremit ve tarçın gibi toprak renklerinin kullanıldığı “Almond Blossom”da pliler tasarımlara hareket katıyor. Tül, tafta, keten, krep ve şifon kumaşlara uygulanan işleme ve püsküller tasarımları tamamlarken, kemerler aksesuar olarak tercih edilerek bir bütünlük elde ediliyor.

Sanat eserleri ilham kaynağı

İlkbahar koleksiyonu Gustav Klimt’in 1905 yılına ait “Çiçek Bahçesi” anlamına gelen “Blumengarten” isimli tablosundan ilham alınarak hazırlanan “Flower Garden”da ise daha enerjik ve canlı renkler ön plana çıkıyor. Dökümlü ve tül kumaşların fırfır ve çiçek detaylarıyla süslendiği “Flower Garden”, renk ve modelleri ile dinamik bir stili yansıtıyor. Bu line’da pli, hacim oluşturmak amacıyla daha yoğun fakat sade bir biçimde iken, akışkan kumaşların ise “Flower Garden”ın gözdesi olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Sofistike ve lüks gece giyim elbiselerinden oluşan “Coctail” line’ında ise, siyah, fildişi, bordo, dumanlı gri ve nüde tonlar göze çarparken dökümlü kumaşlar üzerine yapılan nude ve metalik işlemeler ve çiçek desenlerinin kullanıldığı zarif bir koleksiyon elde edildiği görülüyor.

#zarafet, #kadınlar, #giyim, #koleksiyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir